کد خبر: 4216666
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۲

برنامه‌های فرهنگی حج 1403 تشریح شد

معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، زیارت دوره، مدینه‌شناسی، بازدید از موزه‌های اطراف حرم، بقیع‌شناسی و حرم‌شناسی را از جمله برنامه‌های فرهنگی حج 1403 اعلام کرد.

حجت الاسلام رکن الدینیبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام سید حسین رکن‌الدینی، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری برنامه‌های فرهنگی بعثه در حج 1403 را تشریح و اعلام کرد: برنامه‌های زائران در چند بخش متنوع مناسکی، معارفی و احکام توسط روحانیون کاروان‌ها و خادمان فرهنگی داوطلب اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: البته به دلیل حضور چند روزه ضیوف‌الرحمن در مدینه این برنامه‌ها متناسب با حضور زائران در شهر پیامبر تدارک دیده شده است. در مدینه به دلیل حضور کوتاه مدت زائران بیشتر برنامه‌های عمومی که در قالب برنامه‌های انس و معرفت است هر روز در دو نوبت ظهر و شب با اطلاع رسانی قبلی در هتل‌های محل اسکان زائران اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری اظهار کرد: زیارت دوره، مدینه‌شناسی، بازدید از موزه‌های اطراف حرم، بقیع‌شناسی و حرم‌شناسی نیز از دیگر برنامه‌هایی هستند که در هتل به صورت میدانی یا با ویدیو پروژکتور انجام می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مکه مکرمه مراسم انس و معرفت هر روز سه بار صبح، ظهر و شب برگزار می‌شود، گفت: در مکه و مدینه راویان در هتل‌ها و در خارج از آن فعالیت می‌کنند.

حجت‌الاسلام رکن‌الدینی یادآور شد: طرح کتابخانه سیار هم از دیگر برنامه‌هایی است که پس از موسم حج تمتع که زائران اوقات فراغت بیشتری در مکه دارند تدارک دیده شده است. همچنین هشت مسابقه فرهنگی نیز بر همین اساس برگزار می‌شود.

انتهای پیام
captcha