کد خبر: 4217495
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۶
حجت‌الاسلام تقی‌زاده:

آیت‌الله رئیسی پای عهدش با قرآن و ولایت ایستاد + صوت

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به اهتمام ویژه شهید آیت‌الله رئیسی به مباحث قرآنی گفت: ایشان با عمل و زندگی با قرآن در جهت عهدی که با ولایت داشت و در راستای آرمان عدالت جهانی حرکت کرد و خدای متعال بهترین اجر و ثواب را نصیب ایشان گردانید.

شهید رئیسی قرآن و ادبیات قرآنی را در محافل بزرگ بین المللی به اوج خود رساند + صوتحجت‌الاسلام والمسلمین علی تقی‌زاده، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، ضمن ابزار تأسف و تأثر از سانحه سقوط بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی و هیئت همراه که منجر به شهادت رئیس‌جمهور محبوب کشورمان شد، با بیان اینکه سخن گفتن درباره ابعاد قرآنی آیت‌الله رئیسی نیاز به پژوهش دقیق دارد، گفت: شهادت ایشان یک ضایعه بزرگ برای جامعه فعال در امور قرآنی است. آیت‌الله رئیسی اهل انس و تلاوت قرآن کریم بود، از کودکی و در عنفوان جوانی و طلبگی اهتمام ویژه‌ای به فهم قرآن کریم داشت و در سفر‌ها و همچنین اوج کار به دنبال فرصتی برای تلاوت قرآن بودند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم ادامه داد: بنده توفیق داشتم که چهار سال پیش در ماه مبارک رمضان و در حرم مطهر رضوی، از کرسی تفسیر سوره لقمان ایشان بهره‌مند شوم و در آنجا از انس و تأملات ایشان از قرآن بهره‌مند گردم. ایشان در چند ماه اخیر نیز اهتمام جدی به امور قرآنی داشت و تقریباً هر ماه در یک رویداد قرآنی حضور داشتند.

وی افزود: حضور آیت‌الله رئیسی، از نمایشگاه قرآن تا مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و همچنین جلسه سیاست‌گذاری کلان امور قرآنی یعنی شورای توسعه فرهنگ قرآنی نشان از اهتمام ویژه ایشان به مباحث قرآنی دارد.

تقی‌زاده با بیان اینکه حضور ایشان در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل و تلاوت آیات سوره مبارکه زمر خطاب به رئیس مجمع، فراموش‌نشدنی است، ادامه داد: تصویر قرآن در دست ایشان و بیان کلام خدا در سازمان ملل که «این مفاهیم وحدت‌بخش و تعالیم متعالی، الهام‌بخش، انسا‌ن‌ساز، جامعه‌ساز و تمدن‌ساز انبیا برای جوامع بشری، ابدی‌اند و هرگز نمی‌سوزند. آتش توهین و تحریف، هرگز حریف حقیقت نخواهد شد.» از یادها نخواهد رفت.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم تصریح کرد: او رئیس‌جمهوری بود که قرآن و ادبیات قرآنی را در محافل بزرگ بین‌المللی در شرایطی که به قرآن اهانت می‌شد، مطرح کرد و از همه مهم‌تر زندگی ایشان پیوسته مصداق عمل به قرآن بود. حقیقتا با عمل و زندگی با قرآن در جهت عهدی که با ولایت داشت و همچنین آرمان عدالت جهانی حرکت کرد و خدای متعال بهترین اجر و ثواب را نصیب ایشان گردانید. او پای عهدی که با خدای متعال داشت، حقیقتاً مردانه ایستاد و مصداق آیه شریف «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَه» شد؛ مقام شهادت نوش جانش باشد.

دبیر نهضت ملی زندگی با آیه‌ها بیان کرد: امید داریم که ایشان با دعای خود به درگاه الهی به سایر مسئولان این نظام و نهضتی که منتظر رسیدن به این نقطه اوج هست، کمک کنند و آنها را به نعمت و فضل خدای متعال بشارت دهند که «فَرِحِینَ بِما آتاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ یَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ.». 

کد

وهاب خدابخشی

انتهای پیام
مطالب مرتبط
captcha