کد خبر: 4217850
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۶
یادداشت

دیپلماسی خدمت؛ یادگار ماندگار رئیس‌جمهور شهید

رئیس‌جمهور دستور انجام هیچ کاری را نمی‌داد، مگر اینکه مطمئن می‌شد آن کار به نفع مردم است. عدالت شعارشان بود و در توزیع منابع به این مهم توجه می‌کرد و «دیپلماسی خدمت» را در سپهر دیپلماسی فرهنگی از خود به جا گذاشت و شهادت پاداش تلاش‌های او در عرصه خدمت بود.

مهدی رضا، کارشناس فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در یادداشتی که در اختیار ایکنا قرار داده است، نوشت: شهید جمهور دلسوزی و اعتماد مردم را سرمایه خود در مسیر خدمت به خلق می‌دانست و در سفر‌های پیاپی استانی همواره دغدغه مردم را داشت و شعارش این بود که مردم به ما اطمینان کردند و ما باید امانتدار اعتماد آنان باشیم.

متن این یادداشت در ادامه از نظر می‌گذرد:

«ومن المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه ومنهم من ینتظر ومابدلوا تبدیلا»

آری! آن شهيد جمهور و سيد محرومان، با نيتی خدايی، مسير خدمت به جامعه و سربلندی كشور را با همتی بی‌نظير در پيش گرفته بود و بارقه‌ اميد را در دل آحاد مستضعفان روشن کرده بود.

البته شهادت موهبتی است که ایزد منان جز به خاصان خود عرضه نمی‌دارد و خوشا به حال سید محرومان و یارانش که مشمول این موهبت الهی شدند و شهادت مزد خدمت صادقانه‌شان شد.

آیت‌الله دکتر رئیسی شخصیت و چهره حاج قاسم را برای ما زنده می‌کرد؛ ایمان و اخلاص و امید در وجود آیت‌‌الله رئیسی موج می‌زد و ایشان در تقواپیشگی و انقلابی‌گری همچون شهید بهشتی ممتاز بود.

آیت‌الله رئیسی فسادستیز بود، روحیه مردمی بودن، توجه ویژه به محرومان، عدالت‌گستری و خدمت صادقانه به مردم از ویژگی‌های بارز آیت‌الله رئیسی بود. از نگاه رهبری ایشان عالم مجاهد، رئیس جمهور مردمی، با کفایت و پرتلاش و خدمتگزاری صمیمی، مخلص و با ارزش برای مردم بود.

درباره چهره مردمی و انقلابی آیت‌الله رئیسی نیز باید گفت، هیچ فاصله‌ای بین آیت‌الله رئیسی و مردم و شنیدن درد دل‌های آنها دیده نمی‌شد و همین بر محبوبیتش افزوده بود.

شهید جمهور ما دلسوزی و اعتماد مردم را سرمایه خود در مسیر خدمت به خلق می‌دانست و  در سفر‌های پیاپی استانی همواره دغدغه مردم را داشت و شعارش این بود که مردم به ما اطمینان کردند و ما باید امانتدار اعتماد آنان باشیم. 

ایشان دستور انجام هیچ کاری را نمی‌داد، مگر اینکه مطمئن می‌شدند آن کار به نفع مردم است و اعتقاد داشتند کار کارشناسی که به نفع آینده مردم باشد، باید اجرا شود. عدالت شعارشان بود و در توزیع منابع به این مهم توجه می‌کرد و «دیپلماسی خدمت» را در سپهر دیپلماسی فرهنگی از خود به جا گذاشت و شهادت پاداش تلاش‌ او در عرصه دیپلماسی خدمت بود.

امید است بتوانیم راه و سیره آن سید شهید را ادامه دهیم و در پیشگاه خداوند متعال و تمامی شهدا به‌ویژه شهدای خدمت روسفید و سربلند باشیم.

و در پایان برای تخفیف آلام از این فقدان به این کلام وحی دل می‌دهیم: «وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ...»

انتهای پیام
captcha