کد خبر: 4218547
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۸
امیردریادار ایرانی بیان کرد:

روحیه خدمتگزاری به مردم؛ مشخصه بارز شهید رئیسی

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شهید آیت‌الله رئیسی شخصیتی بسیار پرتلاش، مؤمن، با اخلاق، انقلابی با روحیه خدمت به مردم بود و به قول حاج قاسم سلیمانی، ایشان شهید ملت بود و به همین درجه نیز نائل شد.

امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش

امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با ایکنا درباره ابعاد شخصیتی شهید آیت‌الله رئیسی و اینکه مقام معظم رهبری ایشان را مظهر شعارهای انقلاب اسلامی و فردی خستگی‌ ناپذیر دانستند، گفت: رئیس‌جمهور محترم و بزرگوار، انصافا لیاقت نائل شدن به مقام شهادت را داشت. 

وی ادامه داد: ایشان شخصیتی بسیار پرتلاش، مؤمن، با اخلاق، انقلابی با روحیه خدمت به مردم و دارای ویژگی‌های تمام شهدای عزیز بود. به قول حاج قاسم عزیز، ایشان شهید ملت بود و به همین درجه نیز نائل شد.

وی اضافه کرد: من این افتخار را داشتم که دوبار میزبان این بزرگوار در بندر جاسک در سال 1400 و یک بار هم در دانشگاه حضرت امام خمینی(ره) در نوشهر باشم و از نزدیک با ایشان معاشرت داشتم. 

وی با بیان روایتی که شنیده بود رئیس‌جمهور شهید پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به بندرعباس رفته بود، گفت: در بندرعباس یک کشتی متعلق به نیروی دریایی بود که نظامیان در آن استراحت می‌کردند. این کشتی یک سینما داشت که شهید آیت‌الله رئیسی «مرگ بر شاه» را بر عکس بر روی پرده سینما می‌نویسد. هنگامی که رئیس‌جمهور شهید دو سال گذشته، به بندر جاسک آمده‌ بود، ماجرای پرده سینما را خدمت ایشان عرض کردم و برای وی جذاب بود که من این ماجرا را می‌دانستم. 

فرمانده نیروی دریایی ارتش، تصریح کرد: از دیگر وجوه و ابعاد شخصیتی این بزرگوار؛ تواضع، مهربانی، درک مطالب و مسائل، هوشمندی، موضع‌گیری، تصمیم‌گیری و هدایتگری بود. 

یادآور می‌شود، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران، یکشنبه؛ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳؛ پس از افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» در مسیر افتتاح پروژه «ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز» در منطقه ورزقان دچار سانحه سقوط بالگرد شد و در شب ولادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، به همراه حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی، فرمانده یگان حفاظت ریاست جمهوری و تعدادی از خدمه پرواز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام
captcha