کد خبر: 4218667
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۱
جواد باقری‌بیلندی بیان کرد:

اجرای جشنواره قرآنی وزارت بهداشت به یاد شهدای خدمت

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری بیست‌وهشتمین دوره جشنواره قرآن و عترت استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی بازه زمانی هفتم تا شانزدهم خرداد گفت: این جشنواره با رویکرد یادبود شهدای خدمت برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره قرآنی وزارت بهداشت با رویکرد یادبود شهدای خدمت

جواد باقری‌بیلندی، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به برگزاری بیست‌و‌هشتمین دوره جشنواره قرآن و عترت استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: مرحله پایانی این جشنواره این روزها در شهر مشهد در حال برگزاری است.

وی افزود: این جشنواره از آبان‌ماه 1402 با ابلاغ آئین‌نامه و فراخوان در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور آغاز شد و به حول الهی به لحاظ کمی نسبت به ادوار گذشته رکورد جدیدی در حوزه مشارکت خانواده نظام سلامت در این جشنواره را دریافت کرد. 

حضور بیش از 90 هزار نفررشته

باقری‌بیلندی تصریح کرد: در مجموع 90 هزار و 172 نفررشته برای حضور در بخش‌ها و رشته‌های مختلف این جشنواره ثبت‌نام کردند و این رقم معادل 57 هزار نفر شرکت‌کننده است. در بخش کارکنان 41 هزار نفر، در بخش دانشجویان 13 هزار نفر و در بخش استادان نیز سه هزار نفر ثبت‌نام کردند. 

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت اظهار کرد: این جشنواره کار خود را از مرحله دانشگاهی در اسفندماه آغاز کرد. در ادامه مرحله نیمه‌نهایی برای راهیابی نفرات برتر به مرحله کشوری در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

وی افزود: مرحله نهایی این جشنواره نیز از هفتم تا شانزدهم خردادماه در مشهد و در سه بخش آوایی آقایان، آوایی بانوان و تجلیل از برگزیدگان هفت بخش غیرآوایی برپا می‌شود. 

باقری‌بیلندی به شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه اشاره کرد و گفت: با توجه به فضای روزهای اخیر سعی شده است تجمع نخبگان قرآنی وزارت بهداشت با رویکرد یادبود شهدای خدمت باشد. بر همین اساس برنامه محفل قرآنی را با حضور برگزیدگان و مفاخر قرآنی وزارت بهداشت برنامه‌ریزی کرده‌ایم. همچنین در برنامه‌های حرم مطهر نیز ویژه‌برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است که طی 10 روز برگزاری جشنواره در مشهد اجرا خواهد شد.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت تصریح کرد: بعدازظهر هفتم خردادماه نیز جمعی از خادمان و فعالان قرآنی نظام سلامت برای تجلیل از خدمات این مادر و نیر سید شهدای خدمت در منزل مادر رئیس‌جمهور فقید حضور داشتند.


دیدار جمعی از نخبگانی قرآن وزارت بهداشت با مادر شهید جمهور + عکس


وی اظهار کرد: در کنار تمام برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده است، تلاش شده تا بیست‌وهشتمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به لحاظ فنی و داوری در بهترین کیفیت برگزار شود. لذا در این دوره برای بحث داوری از بالاترین سطح داوران کشوری در کنار داوران خانواده نظام سلامت استفاده شده است.

باقری‌بیلندی در پایان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای شرکت‌کنندگان اشاره و اظهار کرد: با توجه به حضور استادان برجسته‌ای همچون استادان سیدمحسن موسوی‌بلده و محمد خواجوی، کارگاه‌های آموزشی متفاوت و مختلفی با حضور این مدرسان قرآن در نظر گرفته شده است. 

انتهای پیام
captcha