کد خبر: 4219012
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۳
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:

تا آخرین فرصت دولت چون شهید جمهور به مردم خدمت می‌کنیم

مهدی رمضانی در سوگواره «روز وداع یاران» گفت: عهد بستیم تا آخرین فرصت‌های این دولت، هر آنچه از بابت خدمت به مردم که دغدغه رئیس جمهور بود و بر گردن ماست را تا آخرین لحظه به جا آوریم.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سوگواره ادبی «روز وداع یاران» با هدف گرامیداشت یاد شهدای خدمت، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و همراهان ایشان در ساعات پایانی سه‌شنبه ۸ خرداد به صورت هم‌زمان در استان‌ها برگزار شد.
 
این برنامه در تهران با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور  و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در ساختمان ستاد مرکزی نهاد برگزار شد.
 
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر از احساسات اهالی قلم به رئیس جمهور فقید در قالب شعر و سروده، اظهار داشت: مایه مباهات ماست که آیت‌الله رئیسی، یکی از بزرگترین حامیان حوزه فرهنگ، هنر، شعر و ادب بودند. ایشان در محافل مختلف تشریف می‌آوردند و با گوش جان شنوای صحبت‌های عزیزان بودند و تا جایی که مقدور بود، تلاش می‌کردند اتفاقات خوبی برای اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه رقم بخورد.
 
وی ادامه داد: به فرمایش رهبر انقلاب، این اتفاق، ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر و مصداق «لایسدها شیء» است؛ شاید بتوان گفت این شخصیت با ویژگی‌های منحصربه‌فرد و حضورشان در بخش‌های مختلف خدمتگزاری، پدیده‌ای تکرارنشدنی بودند. ان‌شاءالله خداوند در حوزه خدمتگزاری برای مردم ایران، بهترین‌ها را در مسیر ارتقای ملت قرار دهد.
 
مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این مراسم در سخنان کوتاهی از فاجعه رفح و کشتاری که به آدم‌سوزی رسیده یاد کرد و گفت: یاد شهدا را گرامی می‌داریم و امیدوارم به زودی پیروزی فلسطینیان را شاهد باشیم.
 
رمضانی اظهار داشت: جناب آقای رئیسی در اهتمام به حوزه کتابخانه‌های عمومی چیزی کم نگذاشتند. گواهی می‌دهم که با همت و توجه جناب آقای دکتر اسماعیلی و عنایت رئیس جمهور شهید، هر آنچه در توجه، پیگیری و همراهی مورد نیاز ما بود، فراهم شد. آخرین دستورات ایشان در حوزه فرهنگی نیز به موضوع نهاد و ابلاغ «سند ملی خواندن» مربوط می‌شود. در نمایشگاه کتاب تهران نیز غرفه نهاد آخرین نقطه بازدید و حضور ایشان بود.
 
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: بنده و همکارانم هم‌عهد شده‌ایم تا آخرین فرصت‌های این دولت، هر آنچه از بابت خدمت به مردم، که دغدغه رئیس جمهور بود، بر گردن ما است، ان‌شاءالله تا آخرین لحظه به جا آوریم و شرمنده مردم و شهدا نباشیم.
 
با هدف گرامیداشت یاد شهدای خدمت، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و همراهان ایشان عصر سه‌شنبه ۸ خرداد ماه به صورت همزمان در استان‌ها برگزار شد. محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمان ویژه برنامه استان تهران با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در ستاد مرکزی نهاد بود.
 
در پایان این مراسم تابلوی نقاشی‌خط «سی‌مرغ»، اثر علی مینایی‌فرد که در حین برنامه خلق شده بود، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا شد.
انتهای پیام
captcha