کد خبر: 4219372
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۹
سلامت در حج/ 12

شرایط بستری زائران ایرانی در بیمارستان‌های سعودی + فیلم

در صورت نیاز به خدمات سطح بالای درمانی، زائران ایرانی در بیمارستان‌های سعودی بستری می‌شوند اما کار درمان آنها از سوی پزشکان ایرانی مسلط به زبان عربی و انگلیسی پیگیری می‌شود.

طاهر درودی، معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارتسلامتی نعمتی متعالی است که در اسلام بر حفظ آن بسیار توصیه شده است. انسان سالم است که می‌تواند بر انجام عبادات مداومت داشته و از فیض زیارت و عبادت حظ وافر ببرد و با خدمت به خلق ثواب بندگی حقیقی را برای آخرت خود ذخیره کند.
 
نعمت سلامتی همیشه شیرین است، اما اهمیت این نعمت در مراسم و مناسک دینی بیش از پیش نمایان می‌شود. خبرگزاری ایکنا با توجه به اهمیت مقوله بهداشت و سلامت زائران در حج به تهیه درس‌گفتار‌هایی در این زمینه اقدام کرده است.
 
در این درس‌گفتار‌ها طاهر درودی، معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر و مدیر عملیات پزشکی حج ۱۴۰۳ به ارائه توصیه‌های بهداشتی و پزشکی پرداخته است. مشاهده و مطالعه این درس‌گفتار‌ها کمک شایانی به تجربه حجی روان و مطلوب می‌کند.

طاهر درودی در بخش دوازدهم این درس‌گفتار‌ها به موضوع «بستری شدن بیماران ایرانی در بیمارستان سعودی» می‌پردازد که در ادامه می‌بینیم و می‌خوانیم.

یکی از مواردی که ممکن است برای برخی از زائران ایرانی حج اتفاق بیفتد، البته ما تلاش و دعا می‌کنیم که این مسئله کمتر اتفاق بیفتد، این است که نیاز باشد زائر ایرانی در بیمارستان سعودی بستری شود.

زائران به دو طریق ممکن است در بیمارستان‌های سعودی بستری شوند؛ یا با مراجعه مستقیم خودشان که به دلیل حادثه‌ای که اتفاق افتاده از طریق آمبولانس‌های سعودی به بیمارستان‌های سعودی منتقل شوند و یا از طریق بیمارستان مرکز پزشکی هلال احمر در مکه به دلیل نیاز به خدمات سطح بالاتر پزشکی مثل جراحی‌ها، به بیمارستان‌های عربستان اعزام شوند.

در صورت بروز این مسئله جای هیچ نگرانی نیست. همکاران پزشک ما که مسلط به زبان عربی و انگلیسی هستند، برای این کار آموزش دیده‌اند و معرفی‌نامه‌های لازم را برای حضور در بیمارستان‌های سعودی دارند در عربستان حضور دارند و بیماران را همراهی می‌کنند.

همچنین در طول 24 ساعت یک یا دو بار به زائران بستری در بیمارستان‌های سعودی سرکشی و درمان آنها پیگیری می‌شود. در صورت نیاز به استفاده از مترجم و یا خدمات مشابه نیز حتماً این خدمات در اختیار زائران بیمار قرار داده می‌شود. علاوه بر اینکه حتماً همکاران ما ایرانی هستند و مشکلی برای ارتباط با زائران وجود ندارد، همه همکاران مسلط به زبان عربی و انگلیسی نیز هستند و مشکلی برای ارتباط با طرف سعودی نیز وجود ندارد.

گاهی اوقات در پایان عملیات حج یا در روزهای نزدیک به پایان عملیات حج هستیم و بیماری به دلیل شرایطش در بیمارستان‌های سعودی بستری می‌شود. این زائران نیز نباید نگرانی داشته باشند چراکه توسط تیم ایرانی پس از درمان در بیمارستان کارهای انتقال آنها به هواپیما انجام می‌شود و طبق تجربه سال‌های گذشته که در خدمت زائران بودیم، 100 درصد اطمینان خاطر وجود دارد که زائری تنها در عربستان نخواهد ماند. پس اگر زائر ایرانی به هر دلیلی در بیمارستان سعودی بستری شود، نباید نگرانی و اضطراب داشته باشد.

انتهای پیام
captcha