کد خبر: 4219904
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۱
پیمان جبلی:

تبلیغات تلویزیونی نامزدها ترکیبی از زنده و ضبط است + فیلم

رئیس رسانه ملی گفت: برنامه‌های تبلیغاتی نامزد‌های انتخابات ریاست‌جمهوری مانند دوره‌های پیشین ترکیبی از برنامه‌های زنده و ضبطی از جمله مناظره است.

به گزارش ایکنا، پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در بخش خبری 21 درباره پخش برنامه‌های انتخاباتی گفت: کمتر از یک ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود. در نظام جمهوری اسلامی انتخابات موضوعیت دارد.

وی افزود: در هر دوره انتخابات خصوصاً ریاست جمهوری، مردم از دیدگاه‌ها و سلایق نامزدها برای اداره کشور آگاه می‌شوند و از برنامه‌ها و کارنامه‌ها و نقدهای موجود اطلاع پیدا می‌کنند بنابراین انتخابات یکی از مهمترین عرصه‌های آگاهی و مشارکت مردم است.

جبلی افزود: در این دوره مثل سایر ارگان‌های برگزارکننده انتخابات با شرایط پیچیده‌ای مواجه شدیم چرا که در دوره‌های گذشته حداقل یکسال قبل در رسانه ملی فرآیند شکل می‌گرفت و ستاد انتخابات تشکیل می‌شد و پیشنهادات برنامه‌سازی و طراحی زیر ساخت‌ها شکل می‌گرفت. 

رئیس رسانه ملی بیان کرد: در این دوره یک ماه زمان داریم لذا سه‌شنبه هفته گذشته ستاد انتخابات رسانه ملی تشکیل شد و بلافاصله جلسات فشرده همکاران در حوزه‌های مختلف برای طراحی برنامه‌ها و پیشنهاد برنامه‌ها به کمیسیون انتخابات شروع شد. در طول این مدت جلسات ستاد به صورت روزانه پیگیری شده و همزمان نیز در حال تهیه زیرساخت‌های فنی برای برگزاری برنامه‌ها و مناظره‌ها هستیم تا با پخش برنامه‌های متنوع، مردم نامزدها را بهتر بشناسند.

وی ادامه داد: کمیسیون برگزاری انتخابات هم روز گذشته تشکیل شد و پیشنهادات ستاد به تصویب این کمیسیون رسید. ‌بر اساس قانون انتخابات باید ترتیب برنامه‌ها تصویب شود و این پیشنهادات شامل برگزاری مناظره‌ها، میزگردها، برنامه‌های گفت‌وگومحور و کارنامه‌محور برای گفت‌وگو با مردم همه استان‌های کشور است که از قالب‌های جدید استفاده خواهیم کرد تا نامزدها بتوانند در فضای عادلانه از امکانات رسانه ملی استفاده کنند.

جبلی تاکید کرد: در دوره‌های قبل فرصت تبلیغات بیشتری وجود داشت اما اکنون نهایتا‌ً چهارده روز زمان داریم و در این فاصله فرصت‌های نامزدها برای سفرهای استانی و گفت‌وگوهای مردمی و برنامه‌های زنده را در جدول پخش پیش‌بینی کرده‌ایم، البته برنامه‌‎های ضبطی نیز خواهیم داشت و در مجموع از قالب‌های متنوع برای عمل به وظیفه‌ خود استفاده می‌کنیم.

رئیس رسانه ملی گفت: هرچقدر مردم از برنامه‌ها و پیشنهادات نامزدها بیشتر اطلاع پیدا کنند مشارکت بیشتر خواهد شد و هرچقدر مشارکت بیشتر شود رئیس جمهور آینده قدرت بیشتری برای اداره کشور خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تلاش ما نیز این است که با استفاده از همه توان خود سطح مشارکت افزایش یابد تا توان رئیس جمهور آینده برای اداره کشور بالا برود.همچنین در سامانه تلوبیون به همه نامزدها کانال اختصاص خواهیم داد و بنابراین همه زیر ساخت‌ها در کلیه حوزه ها در حال آماده سازی است.

جبلی در پایان اظهار کرد: با توجه به آسیب‌های دوران گذشته در زمان انتخابات ریاست جمهوری تلاش خواهیم کرد که این آسیب‌ها مرتفع شود.

انتهای پیام
captcha