رونق مراکز حفظ قرآن علی‌رغم جنگ داخلی سودان + فیلم
کد خبر: 4220952
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۴

رونق مراکز حفظ قرآن علی‌رغم جنگ داخلی سودان + فیلم

مسئول مرکز حفظ قرآن کریم و علوم قرآنی حضرت زینب(س) در خارطوم از رونق این مراکز در سایه جنگ داخلی و تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در سودان خبر داده است.

به گزارش ایکنا به نقل از الجزیره، مسئول مرکز حفظ قرآن کریم و علوم قرآنی حضرت زینب(س) در خارطوم از رونق این مراکز در سایه جنگ داخلی و تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در سودان خبر داده است. 

مرکز حفظ قرآن کریم و علوم قرآنی حضرت زینب(س) یکی از مهم‌ترین مراکز آموزش قرآن و علوم قرآنی است که پس از تعطیلی مراکز آموزشی به پناهگاهی برای دانش‌آموزان و دانشجویان تبدیل شده است.

جنگ داخلی سودان در اواسط ماه فروردین سال گذشته(1402) آغاز و این امر باعث فروپاشی نظام آموزشی سودان شد. در این نظام که در حال حاضر متزلزل است، مراکز آموزشی مسدود و به پناهگاه‌هایی برای آوارگان تبدیل شده‌اند.

عبدالرحمن حافظ، بنیان‌گذار مرکز قرآنی حضرت زینب(س) به الجزیره گفت: تصمیم برای تأسیس این مرکز با وجود شرایط سختی که کشور در طول جنگ تجربه می‌کند و با توجه به اختلال در مدارس، دانشگاه‌ها و بسیاری از مؤسسات آموزشی گرفته شد.

عبدالرحمن با اشاره به نتایج مثمر ثمری که این مرکز طی پنج ماه از تأسیس خود به آن دست یافته است، گفت: کسانی هستند که سه جزء را حفظ کرده‌اند و کسانی هستند که با موفق به حفظ کل قرآن شده‌اند.

عبدالرحمن از مردم خارطوم خواست فرزندان خود را به این مرکز بفرستند و به آنها توصیه کرد که از وقت خود استفاده کنند و به چنین مراکزی بیایند و آنها را توسعه دهند.

سجود الحافظ، دانشجوی دانشگاه، می‌گوید از زمانی که مدارس و دانشگاه‌ها به دلیل جنگ تعطیل شده بودند، در این مرکز حضور یافته است.

سجود با قدردانی از حضور در این مرکز، گفت: اگرچه کشور در وضعیت بدی قرار دارد، اما خداوند به ما توفیق داده است که بیاییم و در این مرکز حضور پیدا کنیم.

 مشاعر عمر، دختربچه‌ای که در این مرکز حضور دارد می‌گوید: وقتی که مدرسه به دلیل درگیری تعطیل شد، ما به این مرکز رفتیم تا در آن قرآن بیاموزیم.

انتهای پیام
captcha