کد خبر: 4221010
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۵

استقبال عربستان از 496 زائر ویژه حج از 51 کشور جهان

وزارت امور اسلامی، دعوت و ارشاد عربستان اعلام کرد تاکنون 496 زائر از شخصیت‌های تأثیرگذار 51 کشور جهان وارد این کشور و با استقبال ویژه مسئولان حرمین شریفین روبرو شده‌اند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان(واس)، وزارت امور اسلامی، دعوت و ارشاد عربستان در قالب برنامه استقبال  حرمین شريفين از میهمانان حج که زیر نظر این وزارتخانه برگزار می‌شود، در اجرای دستور تولیت حرمين شريفين از 2322 حاجى زن و مرد از بیش از 88 کشور از سراسر جهان استقبال مى‌كند.
 امروز تعداد مهمانان ویژه حرمین شریفین که در چارچوب سیستم خدمات یکپارچه توسط این وزارتخانه وارد محل اقامت خود در مکه شدند به 460 حاجى زن و مرد از 47 کشور جهان رسیده است. 

 تعداد کل حاجيانى كه تاکنون به اقامتگاه خود رسيده‌اند 494 حاجى زن و مرد از 51 کشور جهان است.
این وزارتخانه اعلام کرد هدف از پذیرایی از مهمانان ویژه، ارائه تصویری روشن از اسلام معتدل، تقویت تصویر مثبت از عربستان سعودى و تبیین تلاش‌های مقامات این کشور و تولیت حرمین شریفین به حاجيان، عمره‌گزاران و زائران  و تسهیل انجام مناسک حج و عمره و زيارت براى تعداد زیادی از مسلمانان تأثیرگذار در جوامع خود است.

تا به امروز صدها هزار نفر از سراسر جهان برای انجام مناسک حج امسال وارد عربستان سعودی شده‌اند. زائران خانه خدا تا پیش از روز عرفات در شنبه آینده همچنان وارد این کشور می‌شوند.
انتهای پیام
captcha