کد خبر: 4221117
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۷
فولادگر پاسخ داد:

راهکار افزایش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری چیست

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه اگر نامزدهای انتخاباتی به سمت تهمت و دروغ‌گویی نروند و صادقانه سخن بگویند قطعاً آمار مشارکت به بیش از 50 درصد افزایش پیدا می‌کند، گفت: شعور سیاسی و انتخاباتی مردم افزایش پیدا کرده و مردم تشنه برنامه هستند و به کاندیدایی که برنامه‌محور عمل کند رأی می‌دهند نه کاندیدایی که هوچی‌گری کند و دست به تهمت و دروغ و لجن‌پراکنی بزند.

حمیدرضا فولادگر

حمیدرضا فولادگر، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا، درباره راهکارهای افزایش مشارکت مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) کاملاً نقشه راه انتخابات آینده را ترسیم کردند و این بیانات باید فصل‌الخطاب نامزدها و مسئولان برگزاری انتخابات قرار گیرد. 

وی افزود: مقام معظم رهبری می‎‌فرمایند نامزدهای ریاست جمهوری و ستادهای انتخاباتی آنها برای به دست آوردن رأی به تهمت، دروغ و لجن‌پراکنی متوسل نشوند، هدف از این سخن افزایش مشارکت است؛ چون دوقطبی کردن جامعه و انگ زدن به یکدیگر فقط موجب بدبینی مردم و آسیب به مشارکت شده و دستاورد دیگری در پی ندارد؛ لذا در انتخابات باید این موضوع در اولویت باشد.

نامزدهای ریاست جمهوری انگیزه‌بخش باشند

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه نامزدهای ریاست جمهوری باید انگیزه‌بخش باشند نه اینکه فضای یأس، بدبینی و ناامیدی را در کشور شدت بخشند، گفت: به باور من باید هریک از نامزدها روی برنامه مانور دهند و بگویند چه در چنته دارند و اگر اینگونه باشد مردم کنجکاو می‌شوند تا بیشتر به بررسی برنامه نامزدها تمرکز کنند و هم اینکه رقابت سالم، انتخاب اصلح و مشارکت حداکثری را شاهد خواهیم بود. 

فولادگر ادامه داد: شعور سیاسی و انتخاباتی مردم افزایش پیدا کرده و مردم تشنه برنامه هستند و به کاندیدایی که برنامه‌محور عمل کند رأی می‌دهند نه کاندیدایی که هوچی‌گری کند و دست به تهمت و دروغ و لجن‌پراکنی بزند. همه باید تلاش کنند تا اصول چهارگانه انتخاباتی رهبری عیناً پیاده شود و نامزدها و ستادهای انتخاباتی آنها نقش مهمی در تحقق این موضوع مهم دارند.

وی در بخش دیگری از این گفت‌‎وگو به افزایش درصد مشارکت مردم در این دوره از انتخابات اشاره و تأکید کرد: شهادت آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای عرصه خدمت، فضای معنوی را در جامعه ایجاد کرده و به نظر من درصد مشارکت در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری نسبت به دوره قبلی افزایش پیدا خواهد کرد. حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت ثابت کرد، ملت پشتیبان این نظام هستند و دل در گروی آن دارند و اگر بر روی این سرمایه اجتماعی به خوبی سرمایه‌گذاری شود قطعاً اتفاقات مثبت بسیاری در کشور رقم خواهد خورد.

فولادگر ادامه داد: اگر نامزدهای انتخاباتی به سمت تهمت و دروغ‌گویی نروند و صادقانه سخن بگویند قطعاً آمار مشارکت به بیش از 50 درصد افزایش پیدا می‌کند. به اعتقاد من مسائل مهم بسیاری در کشور وجود دارند که می‌‎توان روی آنها بحث کرد و برنامه ارائه داد؛ از جمله مسئله بورس، وضعیت نظام بانکی، وضعیت نقدینگی، تولید، تورم و دیگر مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به ویژه موضوع رفع تحریم‌ها. اینها موضوعات مهمی هستند که باید یکایک نامزدها درباره‌ آنها بحث کنند و برنامه ارائه دهند. همچنین لازم است مردم هم با دقت به مناظرات و سخنان کاندیداها گوش فرا دهند.

وی با بیان اینکه کشور در شرایط خاصی به سر می‌برد، گفت: داشتن درک درست از شرایط اصل مهم برای حل مشکلات محسوب شده و اگر نامزدهای ریاست جمهوری به دنبال رفع مشکل هستند ابتدا باید درک درستی از چرایی و چگونگی حل آن داشته باشند. این نوع نگاه هم شانس پیروزی یک نامزد را افزایش می‌دهد و هم یکی از شاخص‌های مهم در انتخاب فرد اصلح برای مردم محسوب می‌شود. 

ضرورت احصاء دیدگاه نامزدها نسبت به اقتصاد دانش‌بنیان

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به مقوله اقتصاد دانش‌‎بنیان گفت: سال‌هاست مقام معظم رهبری بر اقتصاد دانش‌بنیان تأکید دارند و مؤکد گفته‌اند اگر کشور بر لبه فناوری حرکت کند اقتصاد به سمت جلو پیش می‌رود و در نهایت هم رونق تولید اتفاق می‌افتد و هم تورم مهار می‌شود ولی بنا به دلایلی اقتصاد دانش‌بنیان به معنای واقعی کلمه محقق نشده و صرفاً شرکت‌هایی در این عرصه کار می‌کنند که چندان قوی ظاهر نشده‌اند.

فولادگر گفت: نامزدها باید برنامه‌های خود را در خصوص اقتصاد دانش‌بنیان و فناورانه ارائه دهند. دولت آینده اگر می‌خواهد در عرصه اقتصاد موفق شود چاره‌ای جزء تقویت اقتصاد دانش‌بنیان ندارد. متأسفانه برخی نامزدها آنقدر سرگرم موضوعات حاشیه‌ای و عوامانه می‌شوند که از این اصل مهم غفلت می‌کنند و نهایتاً اشاره جزئی به آن خواهند داشت. من معتقدم صداوسیما و مجری که مسئول اداره مناظره محسوب می‌شود باید از کاندیداها بپرسد برای اقتصاد دانش‌بنیان چه برنامه‌ای دارند و حتی مجری باید آن‌قدر کارشناس و اشراف داشته باشد که بتواند با نامزدها بحث کند و نقاط قوت و ضعف برنامه آنها را احصاء کند. در این باره اصلاً نباید ملاحظه‌ کرد؛ چون قرار است یکی از این چند نامزد اداره قوه مجریه را برای چهار سال در اختیار بگیرد.

 گفت‌وگو از سعید امینی

انتهای پیام
captcha