کد خبر: 4221237
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۴

بازدید بیش از 150 هزار تن از کتابخانه مسجدالنبی(ص)

کتابخانه مسجدالنبی(ص) از ابتدای سال 1445 هجری قمری تاکنون شاهد بیش از 157319 مراجعه‌کننده از سوی زائران، دانشجویان و محققان علوم اسلامی بوده است.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری عربستان سعودی، کتابخانه مسجدالنبی(ص) از ابتدای سال 1445 هجری قمری تاکنون شاهد بیش از 157319 مراجعه‌کننده از سوی زائران، دانشجویان و محققان علوم اسلامی بوده است.

 این کتابخانه یکی از مهم‌ترین مراکز مراجعه دانشجویان و پژوهشگران علوم اسلامی است. بسیاری از دانشجویان و محققین است.

 کتابخانه مسجدالنبی دارای بیش از 176300 عنوان کتاب در علوم مختلف و 2992 کتاب به زبان‌های خارجی بوده و در طول پذیرای بسیاری از مراجعه‌کنندگان در زمینه علوم دینی و مذهبی است.

کتابخانه مسجدالنبی یک کتابخانه عمومی وابسته به مسجد نبوی در مدینه است که در سال 1352 هجری قمری (1933) به پیشنهاد مدیر اوقاف مدینه تأسیس شد. در روضه شریفه کتاب‌هایی وجود داشته که قدمت برخی از آنها زودتر از تاریخ تأسیس کتابخانه بوده است.

مؤلف کتاب خزانه کتب عربی در مورد تاریخچه کتابخانه ذکر کرده است که کتابخانه مسجدالنبی قبل از آتش‌سوزی مسجد در 13 رمضان سال 886 هجری قمری تشکیل شده است و برخی از این کتاب‌ها در این آتش‌سوزی از بین رفته است. برخی از نسخ خطی ارزشمند و نادر نیز در این کتابخانه نگهداری می‌شود. کتابخانه مسجدالنبی(ص) در صحن غربی مسجدالنبی در ورودی پله‌برقی دهم قرار دارد.

انتهای پیام
captcha