کد خبر: 4221554
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۰
مسعود موحدی‌راد بیان کرد:

نقش رسانه‌ها در تحقق اهداف کاروان قرآنی نور + فیلم

عضو کاروان قرآنی حج 1403 با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های قاریان اعزامی رساندن توانمندی قرآنی جمهوری اسلامی ایران به گوش حجاج سایر ملل است، گفت: در صورتی که این کاروان هر ساله رسانه را با خود همراه داشته باشد، رسیدن به اهداف راحت‌تر خواهد بود.

نقش رسانه‌ها در تحقق اهداف کاوران قرآنی نور + فیلم

مسعود موحدی‌راد، قاری ممتاز کشوری و از اعضای کاروان قرآنی حج تمتع 1403 (کاروان نور) در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا در مورد فعالیت‌های این کاروان گفت: با توجه به اینکه اولین حضور من در این کاروان است نهایت تلاش خودم را به کار گرفته‌ام تا به بهترین نحو و به بهترین شکل ممکن انجام وظیفه کنم. این توفیقی است که نصیب اعضای کاروان شده و باید تلاش کنیم بیشترین بهره را از این توفیق ببریم.

این قاری ممتاز در مورد رسالت‌های کاروان قرآنی نور و امکاناتی که برای اجرای این رسالت لازم است، بیان کرد: انس و الفت هر چه بیشتر حجاج بیت‌الله‌الحرام با کلام وحی و رساندن پیام اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران به قرآن کریم از جمله رسالت‌هایی است که این کاروان دارد.

موحدی‌راد با اشاره به اینکه امکانات برای تحقق رسالت‌ها و اهداف کاروان قرآنی نور فراهم است، گفت: یکی از امکاناتی که برای تحقق اهداف کاروان لازم است، بحث خلوص نیت و معنویتی است که باید همراه خودمان داشته باشیم و در این ایام آن را افزایش دهیم. این موضوع می‌تواند بهترین نوعِ همراهی و بهترین امکانات برای اعضای کاروان باشد.

وی در پایان تصریح کرد: با این وجود همراهی رسانه با کاروان قرآنی نور می‌تواند ما را در تحقق اهداف و اجرای رسالت‌های تعریف شده بیشتر یاری کند. اگر شرایط به گونه‌ای فراهم شود که تلاوت‌ها، محافل و برنامه‌های این کاروان در جمع حجاج، انعکاس بیشتری داشته باشد، می‌تواند در موفقیت‌آمیز بودن اعزام کاروان اثرگذار باشد.

یادآور می‌شود، مسعود موحدی‌راد، متولد ۲۴ آبان‌ماه سال ۱۳۷۲ در شهر نیشابور است. وی که فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی‌ارشد رشته الهیات است از حدود هشت‌سالگی و حضور در جلسات آموزشی استادانی همچون، عبدیان، جعفری و علی قاسم‌آبادی کار فراگیری تلاوت قرآن کریم را شروع کرد. 

این قاری ممتاز تاکنون بیش از بیست رتبه کشوری را در مسابقات قرآن به دست آورده و چهار بار نیز به خارج از کشور اعزام شده است، از جمله این اعزام‌ها می‌توان به سفر تبلیغی ترویجی به کشور هند در رمضان سال 1398 اشاره کرد. 

در کاروان قرآنی نور اعزامی به حج تمتع سال 1403 که سرپرستی آن را علی صالحی‌متین، حافظ کل قرآن کریم از تهران بر عهده دارد، قاریان و حافظانی همچون حامد شاکرنژاد از خراسان‌رضوی، مهدی عادلی از تهران، سیدکریم موسوی از خوزستان، یوسف قنبری از زنجان، حمید صفدری از خراسان‌رضوی، آرش سوری از کرمانشاه، سیدرضا نجیبی از فارس، مسعود موحدی‌راد از خراسان‌رضوی، وحید براتی از خراسان جنوبی، سیدپارسا انگشتان از مازندران، خلیل سواری از خوزستان، مهدی عبرتی از گیلان، امیرحسین انواری از یزد، محمدرضا اکبری از مرکزی، گروه تواشیح العباد از خوزستان متشکل از مرتضی طرفی، نصرالله بریچی، صادق بیت‌سعید، خلیل سعیدی و محمدامین سبهانی خالص حضور دارند. 

انتهای پیام
captcha