کد خبر: 4222366
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۷
مرعشی خبر داد:

فوت 12 زائر ایرانی از ابتدای حج تاکنون

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت از فوت 12 زائر ایرانی تا پایان عملیات ایام تشریق خبر داد.

سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارتبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در پایان عملیات بهداشتی درمانی ایام تشریق حج 1403 گفت: از آغاز عملیات حج تا پایان ایام تشریق 12 نفر فوت کردند که پنج نفر آنان تا قبل از شروع ایام تشریق بوده است.

وی با بیان اینکه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام تشریق مکاتب 9 گانه در عرفات و منا فعال بودند، افزود: مجموع خدمات ارائه شده توسط مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در این ایام در عرفات، منا و مشعرالحرام بالغ بر 32 هزار ویزیت بوده است و 176  نفر هم در بیمارستان‌های صحرایی عرفات و منا و درمانگاه‌ها برای مداوا بستری شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افزود: در این مدت در مکاتب 9 گانه در عرفات و منا پزشکان در شیفت‌های شبانه‌روزی مشغول ارائه خدمات بودند و مجموع ویزیت‌های انجام شده در مجموعه‌های مکاتب مذکور 28 هزار مورد بوده است.

وی به همکاری مناسب بین مرکز پزشکی حج و زیارت و سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای ارائه خدمات در ایام تشریق اشاره کرد و ضمن تقدیر از سازمان حج و بعثه گفت: علی‌رغم اینکه تعداد مراجعات زائران ایرانی نسبت به سال گذشته به مراکز ما بیشتر بود ولی خدمات کاملاً روان انجام شد.

مرعشی افزود: در ایام تشریق، کاروان وقوف اضطرای شامل 37 بیمار بود که خوشبختانه به وقوف عرفات و منا رفتند و برگشتند و برای ادامه مداوا در بیمارستان بستری شدند.

وی افزود: داروها و تجهیزات مورد نیاز نیز در ایام تشریق به مقدار کافی وجود داشت و کمبودی احساس نشد.

مرعشی تصریح کرد: عملیات جمعیت هلال احمر در مراسم حج ادامه دارد و آن دسته از حجاجی که سلامت آن‌ها با مشکل مواجه شده است، تحت مراقبت‌های درمانی به کشور باز خواهند گشت.

انتهای پیام
captcha