کد خبر: 4226121
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۹
نصرالله:

هیچ‌کدام از اهداف دشمن در غزه محقق نشده است

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: امروز نتانیاهو، بن گویر و اسموتریچ کسانی هستند که برای منافع خود و برای تضمین باقی‌ماندنشان در قدرت، با دستیابی به توافق ستیزه می‌کنند. شکست، عنوان این مرحله در داخل رژیم دشمن است، چرا که هیچ کدام از اهداف دشمن در غزه محقق نشده است.

سخنرانی سیدحسن نصرالله آغاز شد

به گزارش ایکنا به نقل از العهد، سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسمی به مناسبت شهادت محمد نعمه ناصر، از فرماندهان ارشد حزب‌الله در مجتمع امام مجتبی (ع) واقع در حومه بیروت گفت: شهدای طوفان الاقصی از روشن‌ترین و بلندمرتبه‌ترین مصادیق شهادت راه خدا هستند، زیرا آن‌ها در نبرد حقِ روشن و آشکاری که هیچ شک و شبهه‌ای به آن وارد نیست، جنگیده‌اند.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده شهدایی که در روزها و هفته‌های گذشته به درجه رفیع شهادت نائل آمدند تبریک افزود: من در مراسم شهدای فرمانده سخن می‌گویم، اما آرزو داشتم که ای کاش می‌توانستم در مراسم هر شهیدی صحبت کنم. من آرزو می‌کنم که عمرم را در خانه این شهدا و در میان خانواده‌های آنان سپری کنم، اما متأسفانه این کار به دلایل گوناگون، شدنی نیست. شهدای ما همگی شهدای راه خدا و فرمانده، چراغ راه و شهدای عزت، کرامت و شرف هستند.

حاج ابو نعمه برای جنگ با داعش به سوریه رفت

دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره سابقه مبارزاتی حاج ابونعمه گفت: حاج ابونعمه در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶، ۳۳ روز در جبهه و زیر آتش بود، او برای نبرد و رویارویی با داعش به سوریه رفت و سپس برای مبارزه با داعش و فرماندهی عملیات به عراق رفت. همچنین او در درگیری‌ها در برخی مناطق شرقی نیز شرکت کرد.

وی افزود: رزمندگان مقاومت برای حضور در خط مقدم نبرد طوفان الاقصی از یکدیگر سبقت می‌جویند. پایبندی ما به نبرد طوفان الاقصی، از روز نخست پایبندی قاطع بوده است. ما نبرد خود در جبهه لبنان را نیز طوفان الاقصی نامیدیم.

توقف جنگ در غزه تنها راه توقف جنگ در شمال است

دبیر کل حزب‌الله گفت: ما وارد نبرد طوفان الاقصی شدیم و اهدافی را برای آن تعیین کردیم. چیزی که برای ما در این نبرد اهمیت دارد، اوضاع دشمن و اذعان آن به این اوضاع است؛ زیرا نبرد ما با این دشمن است و خواسته ما از این جبهه، استهلاک توانایی‌های دشمن است که تاکنون تحقق یافته است.

وی افزود: ما توانستیم بخش بزرگی از توانایی‌ها و نیروهای دشمن را به خود مشغول کنیم و دشمن را از یک‌سره‌کردن کار جنگ در غزه دور کنیم. ما تأکید کردیم که شمال به غزه مرتبط است و اگر دشمن می‌خواهد شمال آرام بگیرد باید جنگ در غزه متوقف شود.

نصرالله ادامه داد: کسانی که خارج و داخل رژیم دشمن را دنبال می‌کنند، اطمینان دارند که توقف جنگ در غزه تنها راه توقف جنگ در شمال است.

وی گفت: دشمن نه تنها از ورود به الجلیل می‌ترسد بلکه از اندیشه نفوذ نیز می‌هراسد. این موضوع دشمن را به حضور نیروی انسانی بیش‌تر برای جبران تلفات تکنولوژیک مجبور کرده است که استهلاک بیش‌تر آن را در پی داشته است.

نصرالله ادامه داد: نیاز دشمن به حضور نیروی انسانی در نتیجه استهلاک آن از سوی ما، دشمن را به سوی ایجاد بحران اجتماعی از طریق درخواست از حریدی‌ها برای خدمت نظامی در ارتش اشغالگران سوق داده و باعث شده رهبر معنوی آنان تهدید کند که حریدی‌ها این رژیم را ترک خواهند کرد.

وی افزود: جنگ و نیاز به نفرات و تجهیزات، دشمن را ناچار به افزایش مدت سربازی اجباری کرده و افزایش این مدت نیز بحران اجتماعی دیگری را داخل رژیم اشغالگر ایجاد می‌کند.

حماس نماینده محور مقاومت است و ما به تصمیمات آن احترام می‌گذاریم

نصرالله گفت: جبهه لبنان به تحقق اهداف خود ادامه می‌دهد و به دشمن فشار می‌آورد. دشمن یا باید تسلیم شود و یا این که نابود شود. دشمن در جریان این جنگ بدترین روزهایش را سپری می‌کند.

وی افزود: امروز نتانیاهو، بن گویر و اسموتریچ کسانی هستند که برای منافع خود و برای تضمین باقی‌ماندنشان در قدرت، با دستیابی به توافق ستیزه می‌کنند. شکست، عنوان این مرحله در داخل رژیم دشمن است، چرا که هیچ کدام از اهداف دشمن در غزه محقق نشده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حماس، نماینده محور مقاومت در گفت‌وگوهاست. حماس به هرچه رضایت دهد ما نیز همگی به آن رضایت می‌دهیم، زیرا حماس با گروه‌های فلسطینی هماهنگ است. باید برای مقاومت فلسطین، اتحاد و دلاوری را در برابر فشارهایی که متحمل می‌شوند تثبیت کنیم.

نصرالله افزود: پافشاری نتانیاهو به عملیات رفح اذعان وی به شکست است، زیرا عملیات در این منطقه کوچک و فشرده که اعلام کرده بودند به دو هفته زمان نیاز دارد، ۲ ماه و ۴ روز است که به طول انجامیده و شاید به ۴ ماه نیز برسد.

وی ادامه داد: یکی از دستاوردهای لبنان از پایداری مقاومت فلسطین آن است که اگر دشمن پیروزی سریعی را در غزه محقق می‌کرد، لبنان نخستین مکانی بود که در دایره تهدید قرار می‌گرفت. دشمن در رفحِ ۲۷ کیلومتری به ۴ ماه زمان نیاز دارد و می‌خواهد ما را به یورش به جنوب لیطانی تهدید کند! دشمن از لبنان و به ویژه از جنگ ۳۳ روزه که اهداف بزرگی را تعیین کرده بود و در تحقق آن‌ها شکست خورد، درس گرفته است.

تمام دولت‌ها در ایران حامی مقاومت بوده‌اند

دبیرکل حزب‌الله در بخش پایانی سخنان خود گفت: دستاورد انتخاباتی ایران را به امام خامنه‌ای و مردم ایران تبریک می‌گویم و بار دیگر از مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور ایران برای پاسخ به پیامم تشکر می‌کنم. دولت‌های پیشین ایران حمایتشان از جنبش‌های مقاومت را بیشتر کردند. پاسخ رئیس‌جمهور ایران به پیام من و تماس‌های او نیز نشان از این مسئله داشت.

نصرالله سخنرانی خود را با این جمله به پایان برد: در مسیر پیروزی، افراد شهید خواهند شد. اینجا خون بر شمشیر پیروز می‌شود و خون مقاومت نیز بر تمام شمشیرها پیروز خواهد شد.

انتهای پیام
captcha