کد خبر: 1256123
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۳
در آخرين روز كاری هفته رخ داد؛
شاخص بورس تهران در آخرين روز معاملات هفته ركورد جديدی آفريد و برای اولين بار در تاريخ بازار سرمايه وارد كانال 55 هزار واحدی شد.

گروه اقتصاد: شاخص بورس تهران در آخرين روز معاملات هفته ركورد جديدی آفريد و برای اولين بار در تاريخ بازار سرمايه وارد كانال 55 هزار واحدی شد.


به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، در جريان معاملات بورس تهران، بازار سرمايه روند صعودی خود را از سر گرفت و با رشد 535 واحدی ركورد تازه‌ای را ثبت كرد.


بر اين اساس از ابتدای معاملات امروز روند رو به رشد شاخص بورس تهران با محوريت شركت نفت و گاز تامين آغاز شد و همين امر موجب شد تا بورس تهران سومين ركوردشكنی هفته خود را تجربه كرده و به قله 55 هزار واحدی برسد.


در معاملات امروز شركت‌های مخابرات، شركت تازه وارد نفت و گاز تامين، بانك ملت، ملی مس، مپنا، بانك تجارت، فولاد مباركه، بانك صادرات، فولاد خوزستان و صندوق بازنشستگی بيشترين تاثير را در مثبت شدن شاخص بورس گذاشتند. اين در حالی است كه نفت و گاز پارسيان، چادرملو، توسعه معادن و فلزات، پتروشيمی پرديس و ايران خودرو مانع از رشد بيشتر شاخص شدند.


در بازار امروز بيش از 700 ميليون سهم به ارزش 247 ميليارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمايه به رقم بی سابقه 269 هزار ميليارد تومان رسيد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: