کد خبر: 1371830
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴

گروه بین‌الملل: دبیرکل تجمع آل البیت(ع) واتحادیه فرقه‌های صوفی مصر، بازگشایی مسجد امام حسین(ع) قاهره به روی پیروان اهل بیت(ع) و فرقه‌های صوفی این کشور را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از خبرگزاری «براثا»، «عبدالناصر حلمی»، در این باره گفت: مسجد امام حسین (ع) در قاهره باید بازگشایی شود، زیرا ادعای تبدیل شدن این مسجد به محل فعالیت شیعیان بی‌اساس است.
وی افزود: تلاش ما برای تماس با وزارت اوقاف مصر تاکنون بی‌نتیجه بوده است، وهیأت امنای مسجد امام حسین (ع) نیز از وزارت اوقاف خواسته که این مسجد را بازگشایی کند، اما تلاش آن‌ها نیز بی‌نتیجه مانده است.
حلمی درباره ادعای مسئولان مصری مبنی بر بستن مسجد امام حسین (ع) برای جلوگیری از بروز اختلاف بین شیعیان و اهل تسنن مصر گفت: شیعیان مصر اقلیت هستند و تعداد آنان بیش از چند هزار نفر نیست و آنان هیچ مشکلی ایجاد نکرده‌اند.
دبیرکل تجمع آل البیت(ع) واتحادیه فرقه‌های صوفی مصر خاطرنشان کرد: پس از بستن مسجد امام حسین (ع) در قاهره برای جلوگیری از برگزاری مراسم عاشورای حسینی، اشیاء منسوب به پیامبر (ص) که در این مسجد نگهداری می‌شد، به مکانی نامعلوم منتقل شده است.
وی همچنین، با درخواست از وزارت اوقاف برای مشخص‌کردن محل نگهداری چند شیء منسوب به پیامبر اکرم (ص) اعلام کرد: این اشیاء دو ماه پیش به مکانی نامعلوم منتقل شد.
حلمی خاطرنشان کرد: پیراهن، شمشیر، سرمه‌دان و چند موی سر مبارک پیامبر اکرم (ص) همچنین قرآن دست نویس نفیس مربوط به دوران خلافت «عثمان بن عفان» به مکانی نامعلوم انتقال داده شده است، که وزارت اوقاف مصر باید محل نگهداری این اشیاء و زمان انتقال آن و زمان بازگرداندن آن را مشخص کند.
وی در پایان گفت: این اشیاء که در مسجد امام حسین (ع) بود، همراه کتابخانه در ایام عاشورای گذشته به مکانی نامعلوم منتقل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: