کد خبر: 2830483
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۱
گروه بین‌الملل: تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد که قاره اروپا در رأس فهرست تأمین نیرو برای گروه تروریستی داعش قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت که بیشترین میزان جذب نیرو برای داعش مربوط به اروپاست و در این میان فرانسه با یک هزارو دویست تروریست مسلح از اکتبر 2014 تا ژانویه 2015 بالاترین رقم را در این زمینه ثبت کرده است.
براساس این گزارش، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با انتشار آمار و ارقامی که رو به افزایش است، از افزایش نگرانی ‌ها در مورد گسترش خطرات این گروه تروریستی در کشورهای غربی خبر داد.
واشنگتن پست یک اینفوگرافی را ضمیمه گزارش خود کرده که رشد قابل ملاحظه در تعداد افراد وابسته به گروهک تروریستی داعش را نشان می‌دهد.
بر اساس این اینفوگرافی، حدود 5 هزار نفر از اکتبر 2014 تا ژانویه 2015 به داعش پیوسته‌اند، یعنی تعداد افرادی که از هشتاد کشور به این گروه تروریستی ملحق شده‌اند به حدود 20 هزار نفر می‌رسد. این در حالیست که  مرکز بین‌المللی مطالعه افراط‌گرایی و خشونت سیاسی در ماه اکتبر 2014  این تعداد را پانزده هزار نفر ثبت کرده بود.
بیشترین آمار تروریست‌های مهاجر برای کمک به جنگیدن در صفوف داعش از اکتبر 2014  تا ژانویه 2015 متعلق به غرب گزارش شده‌ و خاورمیانه آمار کمتری از جذب نیرو را به خود اختصاص داده است.
بر طبق این آمار، افزایش تعداد نیروهای پیوسته به داعش از کشورهای شمال آفریقا متوقف شده، به استثنای لیبی که 44 نفر از این کشور به این گروه تروریستی ملحق شدند.
واشنگتن پست نوشت : تعداد فرانسوی هایی که به داعش پیوسته‌اند، سه برابر افزایش پیدا کرده است.
این گزارش یک هزار و دویست فرانسوی را در مقایسه با 412 نفر در اکتبر 2014 ثبت کرده است؛ در حالی که آلمان در رتبه دوم قرار دارد.
همچنین تعداد تروریست‌ها از کشورهای انگلیس، بلژیک، نیوزیلند، سوئد، فنلاند، دانمارک و نروژ نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است؛ اما در مقایسه با گزارش ژانویه گذشته، تعداد تروریست های خاورمیانه که به داعش پیوسته‌اند ، کاهش پیدا کرده است.
تعداد عناصری که در این مدت از پاکستان به داعش پیوسته‌اند از 330 نفر به  500 نفر افزایش پیدا کرده است. این آمار در افغانستان از 36 نفر به 50 نفر رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: