کد خبر: 3685709
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
گروه هنر: هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامي، پخش ويژه برنامه‌هاي شبكه يك سيما آغاز خواهد شد.
اعلام ويژه برنامه‌های دهه فجر شبكه يك سيما
 
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، ویژه برنامه‌های شبکه در این ایام در چهار بخش برای مخاطبان پخش خواهد شد. جنگ‌های شبانگاهی، سریال مناسبتی، مستند‌های ویژه و پرداختن برنامه‌های روتین به موضوع انقلاب اسلامی. بر همین اساس جنگ شبانگاهی «ای ایران» به تهیه‌کنندگی مقداد مومن نژاد، جنگ «۱۰ ستاره» به تهیه‌کنندگی الهام پیرهادی، سریال «ستارخان» به تهیه‌کنندگی مصطفی شریفی و مستند‌های ویژه تولیدی شبکه یک سیما از جمله این برنامه‌های دهه فجر هستند.

«ای ایران» به تهیه‌کنندگی مقداد مومن نژاد قرار است از چهارشنبه ۱۱ بهمن بعد از سریال شبانگاهی و ساعت ۲۳ پخش شود. این برنامه هر شب تا ۲۱ بهمن، به طور زنده به مدت ۹۰ دقیقه پخش می‌شود.

به گفته تهیه‌کننده «ای ایران»، این جنگ در دو بخش سرود‌های انقلابی و هنر‌های انقلابی هر شب پخش می‌شود. مومن نژاد تصریح کرد: در بخش اول که مربوط به سرود‌های انقلابی است، ما موسیقی‌های چهار دهه گذشته ایران را که در مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما وجود دارد پخش می‌کنیم و در قالب نظر‌سنجی از بینندگان می‌خواهیم به بهترین قطعه موسیقی رای بدهند. ما ۶۰ قطعه موسیقی که همگی درباره ایران است و خوانندگان مختلف آنان را خوانده‌اند را در چهار بخش انقلابی، محلی، پاپ و سنتی پخش می‌کنیم.

در هر بخش هم ۱۵ ترانه انتخاب می‌شود که در پنج شب اول برنامه این ۶۰ قطعه در بخش‌های چهارگانه پخش خواهد شد و مردم به آن رای می‌دهند.

اما در چهار شب بعد که از دوشنبه ۱۶ بهمن شروع می‌شود، ۲۸ ترانه که بیشترین رای را کسب کرده‌اند دوباره رقابت می‌کنند. در این مرحله سه ترانه از هر گروه به مرحله فینال خواهند رسید که در این محله که در ۲۱ بهمن و شب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پخش می‌شود، از بین ۱۵ ترانه، چهار ترانه برتر به انتخاب مردم معرفی می‌شود.
 
بینندگان می‌توانند برای شرکت در این جشنواره انتخاب موسیقی، از طریق سامانه رایگان *۳# به بهترین قطعات موسیقیایی رای بدهند. مقداد مومن‌نژاد درباره علت انتخاب نام ایر ایران برای جنگ ویژه دهه فجر هم گفت: «ای ایران» اولین قطعه‌ای بود که درباره عظمت و شکوه ایران در سال ۱۳۲۳، با تلاش روح الله خالقی ساخته شد و به همت غلامحسین بنان در دی ماه همان سال برای اولین بار اجرا و تاکنون ماندگار شده است. برنامه «ای ایران» در گروه اجتماعی شبکه یک سیما طراحی شده است.

«۱۰ ستاره» برنامه‌ای به تهیه‌کنندگی الهام پیرهادی با رویکرد علمی و معرفی جوانانی که در این عرصه توانسته‌اند با خلاقیت و نوآوری، علاوه بر ایجاد اشتغال، کسب و کار پردرآمدی را برای خود و اقتصاد ایران راه‌اندازی کنند. تهیه‌کننده «۱۰ ستاره» درباره این ویژه برنامه دهه فجری عنوان کرد: در این برنامه ما سراغ جوانانی موفقی رفته‌ایم که توانسته‌اند با توسل به علم و با دستانی تقریباً خالی، علاوه بر کسب ثروت، ایده و نوآوری خود را در ایران به مرحله تجاری سازی برسانند.

پیرهادی تهیه‌کننده اظهار کرد: این ۱۰ جوان از شهر‌های مختلف ایران انتخاب شدند و همگی آن‌ها جزو برگزیدگان جشنواره‌های خوارزمی و شیخ بهایی و دارای چندین اختراع ثبتی هستند.

این تهیه‌کننده گفت: ۱۰ ستاره یک گفت‌وگوی صمیمانه با این جوانان و اطرافیان آن‌ها است. در هر برنامه نیز یکی از این جوانان مبتکر و موفق به همراهی یکی از همکاران به استودیو می‌آیند و درباره موفقیت بدست آمده و روند طی شده با بینندگان گفتگو می‌کند.

این تهیه‌کننده در پایان افزود: تیتراژ ابتدایی «۱۰ ستاره» با خوانندگی امید حجت و با شعری از سامیه سلیمی خوانده شده است. «۱۰ ستاره» کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیماست که از ۱۲ تا ۲۲ بهمن، هر روز ساعت ۱۸ و با اجرای حسین کلهر به مدت ۴۵ دقیقه، به طور زنده پخش خواهد شد.

سریال ۱۰ قسمتی «ستارخان»، برشی از مجموعه ۲۷ قسمتی «ایراندخت» است. سریال «ایراندخت» روایتی تاریخی از دلاوری‌ها و پایمردی‌های ستارخان، دوستان و هم پیمانان اوست و به زندگی این بزرگ مرد تاریخ ایران می‌پردازد. مجموعه تلویزیونی «ستارخان» در ۱۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای آماده شده است و از پنج شنبه ۱۲ بهمن ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک پخش خواهد شد. این سریال روایتی از سال‌های پایانی زندگی این سردار بزرگ است که محمدرضا ورزی کارگردان و مصطفی شریفی تهیه‌کننده آن هستند. سعید نیک‌پور، شکرخدا گودرزی، حسین مسافر آستانه، مسعود آب پرور، شایسته ایرانی و سام قریبیان، پندار اکبری، آرزو نبوت، علی زارع، باران زمانی، داریوش کاردان، ژرژ پطروسی، بهزاد خداویسی، رضا فیاضی، فخرالدین صدیق شریف، شهراد بانکی، حمیرا عظیمی و عزت‌الله مهرآوران در این سریال ایفای نقش می‌کنند. تیتراژ این سریال را سالار عقیلی با موسیقی بابک زرین و شعری از رویا میرفخرایی خواهنده است.

مجموعه مستند «قابیلی‌ها» کاری از گروه سیاسی شبکه یک سیماست که هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در ۱۰ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای بخش‌هایی از تاریخ انقلاب را روایت می‌کند. در این مستند مجموعه ترور‌های دهه ۶۰ به نمایش گذاشته می‌شود. در این مستند با ۳۰ نفر از افرادی که اعضای خانواده آن‌ها قربانی ترور گروهک تروریستی منافقان شدند، گفت‌و‌گو شده است. در مستند «قابیلی‌ها»، به شهدای ترور شهر‌های سنندج، قوچان، تایباد، مشهد، شهر ری و تهران پرداخته شده است. این مستند صرفاً گفت‌و‌گو با خانواده‌های شهدای ترور است. حسین سبطی تهیه‌کننده و محمدجواد رجب بیگی کارگردان مستند «قابیلی‌ها» هستند.

برنامه «خاطره» نیز از شنبه ۱۴ بهمن در ۹ قسمت هر روز ساعت ۱۷:۴۵ به تهیه‌کنندگی و اجرای لعیا عباس میرزایی با پخش تصاویر قدیمی و خاطرانگیز پخش خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۰ مستند ویژه و مرتبط با دوران پیروزی انقلاب اعم ار آرشیوی و جدید پخش می‌شود. این مستند‌ها از ۱۴ بهمن هر روز ساعت ۱۷ تقدیم مخاطبان خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: