کد خبر: 3744191
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد:

شعار هر مدرسه یک روحانی نیاز امروز ماست/ ضرورت بازنگری در سیستم آموزشی

کانون خبرنگاران نبأ ــ با گذشت چهار دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی تشکیل ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش اتفاق خوبی بوده است، اما نباید به این اکتفا کرد چراکه جای کار زیادی داریم.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ آیت‌الله محمد‌رضا ناصری یزدی در مورد فعالیت‌های مشترک میان حوزه و آموزش و پرورش که در قالب ستاد همکاری‌ها در حال انجام است، خاطرنشان کرد: معتقدیم فعالیت ستاد همکاری‌ها خوب است و آثار و برکات خوبی می‌تواند داشته باشد، اما هنوز کاری اساسی صورت نگرفته است.

علما و مدرسین نسبت به ستاد همکاری‌ها اهتمام دارند

وی عنوان کرد: بعضی از اتفاقات در سایه همکاری‌ها روی داده اما کافی نیست باید در این مسیر آموزش و پرورش متحول شود تا بتوان به نتیجه رسید در دیدار با رهبری، علما و اعضای جامعه مدرسین پیرامون فعالیت‌های ستاد همکاریها گفت‌و‌گو کرده‌ایم و به نیازسنجی پرداخته‌ایم.

امام جمعه یزد ادامه داد: باید از همان کودکی هویت و آداب دینی را به فرزندان بیاموزیم و دراین باره آموزش و پرورش یک ظرفیت مهم است.

حوزه و مدرسه باید هویت الهی دانش‌آموزان را تشکیل دهند

وی تصریح کرد: کودک باید بداند رها نیست، اگر هویت دینی در فرزندان مورد توجه نباشد، کودک هویت نمی‌گیرد و به دنبال ظاهر می‌رود، حوزه و مدرسه باید هویت الهی دانش‌آموزان را تشکیل دهند، رفوکاری و شاخ و برگ دادن به تربیت دینی وظیفه‌ای سنگین از سوی ستاد همکاری‌هاست.

نیازمند بازنگری در سیستم آموزشی هستیم

آیت‌الله ناصری یزدی بیان کرد: سیستم آموزش و پرورش باید تغییر کند، باید نگرش را تغییر بدهیم، چرا که دین، سیاست و علم از هم جدا نیست و این مسئله باید شکل عینی بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که از کودکی برنامه‌ریزی به فراخور سن و نیازها داشته باشیم و مسیر را نشان دهیم، حوزه نیز باید چنین کند در کلاس‌های درس خود کتب و آثاری را برای حفظ اعتقادات دانش‌آموزان و تعمیق باورها و مبانی دینی تألیف و معرفی کند.

رئیس کمیته همکاری‌های استان یزد عنوان کرد: جامعه گرفتار آسیب‌های اجتماعی است، در خصوص حجاب و عفاف باید تلاش مضاعف شود، فرزندان سرمایه‌های ارزشمندی هستند و باید تربیت دینی آن‌ها مورد توجه باشد.

وی یادآور شد: در چهلمین سال انقلاب باید در بسیاری از موارد تجدید نظر کنیم، آموزش و پرورش و سیستم‌های اداری در تمامی سازمان‌ها تجدید نظر کنند، سیستم اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با استفاده از الگوهای خوب متحول شود.

شعار هر مدرسه یک روحانی نیاز امروز ماست

آیت‌الله ناصری یزدی خاطرنشان کرد: مراکز فرهنگی که نبض دانش‌آموزان در دست آن‌هاست، جایگاه مهمی دارند تشکیل و توسعه مدارس امین با شعار هر مدرسه یک روحانی یکی از اقدامات و حرکت‌های بزرگ انقلابی است و نیاز امروز ما در جهت انس با معنویت و مبانی دینی و آشنای با معارف اثر‌گذار است.

وی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان نیز سیستم آموزشی خود را تغییر دهد و همانند دانشگاه نباشد تا بتوانیم به رشد و توسعه دست یابیم.

اکبر پوستچیان

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha