کد خبر: 3783896
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
گروه بین‌الملل ـ آیت‌الله العظمی سیدعلی سیستانی، مرجع دینی شیعیان در عراق، امروز تیم بین‌المللی تحقیق درباره جنایات‌ داعش را در نجف به حضور پذیرفت.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»؛ دفتر آیت‌الله سیستانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: آیت‌الله سیستانی قبل از ظهر امروز «کریم خان»، رئیس تیم تحقیق سازمان ملل متحد درباره جنایات داعش و «نیکول خوری»، کارشناس حقوقی این تیم را به حضور پذیرفت و بر اهمیت مستندسازی جنایات داعش مثل مستندسازی جنایات نازی‌ها و ضرورت مجازات عاملان این جنایات و آگاه سازی جهان نسبت به خطر این گروه تروریستی برای بشریت تاکید کرد.
 
آیت‌الله سیستانی همچنین توجه بیشتر به جنایت‌های شنیع علیه برخی اقلیت‌ها مثل ایزدیان در سنجار، مسیحیان در موصل، ترکمن‌ها در تلعفر و به‌ویژه اسارت و فروش زنان و تجاوز به آن‌ها را خواستار شد و بر اهمیت حمایت از شاهدانی که با تیم بین‌المللی همکاری می‌کنند به‌ویژه کسانی که در مناطق تحت حضور عناصر پنهانی داعش زندگی می‌کنند، تأکید کرد.
 
مرجع دینی شیعیان در عراق ضمن اشاره به ضرورت اهتمام به عادی‌سازی اوضاع در اماکن خسارت‌دیده در اثر جنگ و بازگرداندن آوارگان به مناطق خود و فراهم ساختن خدمات در آن، افزود: این امر وظیفه دولت عراق است، اما جامعه بین‌المللی نیز باید به دولت عراق در این زمینه کمک کند.
 
براساس بیانیه‌ دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی، کریم خان نیز در این دیدار، همکاری بیشتر قربانیان داعش و به‌ویژه زنان با تیم تحقیق بین‌المللی و ارائه اطلاعات لازم را خواستار شد.
 
 انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: