کد خبر: 3784763
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
گروه بین‌الملل ـ با همكاری رایزنی فرهنگی ایران در توكیو، دانشگاه کوگاکان ژاپن و معبد بزرگ ایسه این كشور گفت‌وگوهای دینی اسلام و شینتو در شهر «ایسه» ژاپن برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ در دیدار رایزن فرهنگی ایران در ژاپن با رئیس و مسئولان عالی دانشگاه کوگاکان و نماینده معبد بزرگ ایسه(Ise) بر توسعه همکاری‌ها و اجرای برنامه گفت‌وگوی فرهنگی و دینی بین ایران و ژاپن تأکید شد.

حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن، در راستای توسعه همکاری‌های فرهنگی و علمی بین دو كشور با سفر به شهر ایسه ژاپن با رئیس و مسئولان عالی دانشگاه کوگاکان در این شهر و همچنین نماینده معبد بزرگ ایسه ـ بزرگ‌ترین و مهم‌ترین معبد شینتویی در ژاپن ـ دیدار و با آنان درباره توسعه همکاری‌ها گفت‌وگو كرد.

در ابتدای این دیدار شیمی زو، رئیس دانشگاه کوگاکان، با اشاره به پیشنهاد رایزنی فرهنگی ایران در خصوص اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن با محوریت اسلام و شینتو، آیین باستانی ژاپن، که برای نخستین بار در این دانشگاه اجرا خواهد شد، این اقدام علمی را بسیار ارزشمند خواند و بر همکاری به منظور اجرای هرچه بهتر این گفت‌وگو تأکید کرد.

در ادامه حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان، به ضرورت اجرای گفت‌وگوهای فرهنگی و دینی و ایجاد شناخت حداکثری میان دو ملت ایران و ژاپن اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه چنین برنامه‌ای در سطحی بسیار خوب با مشارکت دانشگاه کوگاکان که مهم‌ترین مرکز آموزش و تربیت شینتو هست و با حمایت معبد ایسه و مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، که تجربیات ارزشمندی در اجرای این برنامه‌ها دارد، برگزار می‌شود. امیدواریم بتوانیم شناخت بهتر، دقیق‌تر و جامع‌تری از موضوعات متنوع و قابل توجه فرهنگی دو طرف ارائه كنیم.‌

در ادامه این جلسه درباره سفر ابوذر ابراهیمی‌تركمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ژاپن برای افتتاح نخستین دور گفت‌وگوهای دینی اسلام و شینتو و نیز مقالات و استادان شرکت‌کننده در اجلاس و ... با حضور دبیر علمی، مسئولان اجرایی و روابط عمومی هماهنگی و تبادل نظر شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: