کد خبر: 3785798
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
گروه بین‌الملل- کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF) با تعویق شش روزه جام ملت‌های آفریقا موافقت کرد تا بازیکنان مسلمان بتوانند پس از ماه رمضان بیشتر استراحت کنند و با آمادگی بیشتری وارد رقابت‌ها شوند.
تعویق مسابقات فوتبال ملت‌های آفریقا به پس از ماه رمضانبه گزارش ایکنا به نقل از دیلی‌میل؛ کنفدراسیون فوتبال آفریقا اعلام کرد: مسابقات جام ملت‌های آفریقا به جای 15 ژوئن (25 خرداد 1398) در 21 ژوئن (31 خرداد 1398) آغاز می‌شود.

این تصمیم در پی درخواست تعدادی از کشورهای مسلمان شمال آفریقا اتخاذ شده است. اتحادیه فدراسیون‌های فوتبال شمال آفریقا (UNAF) شامل مصر، لیبی، تونس، الجزایر و مراکش این درخواست را ارائه کرده بودند.

علاوه بر این کشورها، در  18 کشور آفریقایی دیگر اکثریت با مسلمانان است. این کشورها شامل نیجریه، تانزانیا، سودان، ساحل عاج، نیجر، بورکینافاسو، مالی، سومالی، سنگال، چاد، گینه، اریتره، سیرالئون، موریتانی، گامبیا، گینه بیسائو، جیبوتی و جزایر کومور هستند.

ماه رمضان سال آینده  14 خرداد 98 به پایان می‌رسد و با آغاز مسابقات جام ملت‌های آفریقا در 31 خرداد بازیکنان مسلمان یک هفته بیشتر فرصت خواهند داشت تا خود را برای این رقابت‌ها آماده کنند. برخی از بزرگترین ستاره‌های فوتبال آفریقا از جمله «محمد صلاح» مصری و «سادیو مانه» سنگالی مسلمان هستند.

بنا بر گزارش دانشنامه کتاب جهان آمریکا (US World Book Encyclopedia)، اسلام بزرگترین دین قاره آفریقا است. دانشنامه بریتانیکا نیز برآورد کرده است که یک چهارم مسلمانان جهان، آفریقایی هستند.
 
انتهای پیام 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: