کد خبر: 3791087
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ دبیر انجمن خادمان قرآن با پرداختن به برخی شاخص‌های انتخاب خادمان، مبلغ هدایای نقدی این افراد را اعلام کرد.

شاخص‌های انتخاب خادمان قرآن / میزان هدایای نقدی

محمدرضا پورمعین، دبیر انجمن خادمان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، در مورد شاخص‌های انتخاب خادمان قرآن و تجلیل از آنها، گفت: چندن آیین‌نامه برای این کار وجود دارد. علاوه بر آن توانمندی‌ها و مهارت‌های علمی و تجربی شناخته شده و مشهور بودن در سطح ملی، داشتن آثار، تألیفات و تحقیقات، بودن در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی، تفسیر، ترجمه، قرائت، حفظ، قرائت، هنر و ... شاخص‌های اصلی هستند که ما را در انتخاب خادمان کمک می‌کند.
وی در ادامه در پاسخ به سؤالی در مورد میزان به‌روز بودن شاخص‌ها، اظهار کرد: تقریباً هر سال این شاخص‌ها برابر با فعالیت‌های موجود مورد بررسی قرار می‌گیرد تا براساس آنها خادمان قرآن شناسایی شوند.
پورمعین همچنین اظهار کرد: آیین‌نامه تکریم از خادمان قرآن این شاخص‌ها را پیش‌بینی کرده و خوشبختانه سال‌هاست که مورد توجه قرار گرفته است و هر سال هم این شاخص‌ها به‌روزرسانی می‌شود. برای مثال بحث کتابت و خوشنویسی امری هنری و قدیمی است، اما خطوط جدید، تذهیب‌های جدید، ترجمه‌ها و تفسیرهای جدید جزء ملاک‌هایی است که به صورت مخاطب‌محور و با شناسایی به‌روز انتخاب می‌کنیم.
دبیر انجمن خادمان قرآن همچنین در مورد میزان هدایای نقدی که به خادمان قرآن اهدا می‌شود، گفت: مبلغی که برای این افراد در نظر گرفته شده حدود 20 میلیون تومان است که طی مراسمی به آنها اهدا خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: