کد خبر: 3792452
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
با موافقت نمایندگان؛
گروه اقتصاد ــ نمایندگان مجلس مقرر کردند تا هزینه‌ای که از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور احداث، تکمیل ،تجهیز فضاها، حفاظت، مرمت و نگهداری از بناهای تاریخی، فرهنگی، مساجد و حوزه‌های علمیه پرداخت می‌شود، مالیاتی تلقی شود.

هزینه پرداختی از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی برای احداث و تجهیز بناهای تاریخی و مساجد مالیات تلقی می‌شود

به گزارش ایکنا، به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز شنبه 4 اسفند مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند الحاقی تبصره 10 ماده واحده این لایحه با 148 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 218 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس این گزارش از آنجا که تصویب این بند الحاقی خلاف برنامه ششم توسعه بود، به دو سوم آرا نیاز داشت.

در بند الحاقی تبصره 10 ماده واحده لایحه بودجه سال 98 کل کشور آمده است؛ وجوه و هزینه‌هایی که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور احداث، تکمیل، تجهیز فضاها، حفاظت، مرمت و نگهداری از بناهای تاریخی، فرهنگی، مساجد و حوزه‌های علمیه پرداخت می‌شود، با تأیید سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سازمان اوقاف و امور خیریه (حسب مورد) به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.

آستان قدس و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح موظف به واریز مالیات به خزانه کل کشور شدند

نمایندگان مردم در خانه ملت، همچنین آستان قدس رضوی و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را به جزو موارد استثنا موظف به واریز مالیات به خزانه کل کشور کردند.

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند الحاقی 6 تبصره 9 ماده واحده این لایحه موافقت کردند که بر اساس این مصوبه آستان قدس رضوی و موسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح به جز موارد استثنا موظف به واریز مالیات خود به خزانه شدند.

براساس بند الحاقی 6 تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال 98 کل کشور؛ در راستای تحقق ماده(78) قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) و در جهت اجرای اصل سی‌ام قانون اساسی، آستان قدس رضوی و آن دسته از مؤسسات و بنگاههای اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) به استثنای مواردی که اذن صریح ولی فقیه مبنی بر عدم پرداخت مالیات و یا نحوه تسویه آن را دارند، موظفند به واریز مالیات خود به خزانه موضوع ردیف‌ 110112 اقدام کنند.

همچنین در ادامه نمایندگان با بند الحاقی 7 تبصره 9 لایحه مذکور، موافقت کردند که براساس آن؛ درآمد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مربوط به خدمات آموزشی و فرهنگی، خدمات مشاوره و درآمدهای حاصل از صدور، تعویض و تمدید گواهینامه‌های مهارت مندرج در ردیفهای 140211،140161، 140103 جدول شماره(5) اختصاصی تلقی می‌شود و پس از تخصیص از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور قابل هزینه است.

در پایان نمایندگان با تبصره 9 ماده واحد لایحه بودجه سال 98 کل کشور با 179 رأی موافق، 10 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

پایان پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: