کد خبر: 3804395
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۰
گروه بین‌الملل- عکاس مسلمان آمریکایی جایزه گلدزیهر سال 2019 را برای مجموعه عکس‌های خود به دست آورد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ابوت‌اسلام؛ «سنا الله» دختر عکاس مسلمان، که دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته عکاسی خبرنگاری است، می‌گوید: این جایزه، ارزش روایت از زندگی مسلمانان در آمریکا را بیشتر نشان می‌دهد، به‌خصوص اکنون که آمریکایی‌ها درباره دین ما بحث و از آن انتقاد می‌کنند.
 
جایزه گلدزیهر به روزنامه‌نگاران آمریکایی که اخبار و گزارش‌های مربوط به پیروان ادیان مسیحیت، یهودیت و اسلام را در آمریکا پوشش خبری ‌می‌دهند، داده می‌شود. 

موضوع مسابقه عکاسی امسال، عکاسی از محل‌های عمومی عبادت پیروان این ادیان بود. سنا الله، یکی از شش نفری است که در آمریکا برنده این جایزه 5000 دلاری شده  است.
 
عکاس مسلمان، برنده جایزه خبری ادیان در آمریکا / آماده

وی می‌گوید:  پروژه عکاسی من بخشی از جنبه‌های اسلام را به نمایش می‌گذارد که بسیاری از مردم نمی‌بینند یا افرادی که مسلمان نیستند، اغلب آن را می‌بینند ولی درک نمی‌کنند. وی امیدوار است با عکاسی، پلی برای ارتباط غیر‌مسلمانان با این دین بسازد و هویت دینی خود را نیز نشان دهد.

در آمریکا، اسلام پس از مسیحیت و یهودیت، بیشترین پیروان را دارد. بنابر تحقیقی که در سال 2017 انجام شد، 1.1 درصد از جمعیت 237 میلیونی این کشور مسلمان هستند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: