کد خبر: 3807006
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
گروه بین‌الملل ــ پس از حملات تروریستی اخیر در سریلانکا، مهاجران افغانستانی و پاکستانی از سوی مسیحیان این کشور مورد تهدید قرار گرفتند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری «آریانانیوز» افغانستان؛ پس از حملات تروریستی که یکشنبه گذشته اول اردیبهشت (21 آوریل) همزمان با روز عید پاک مسیحیان در چهار کلیسا و سه هتل در سریلانکا به وقوع پیوست و داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، اکنون جمعی از پیروان مسیحیت که از وقوع این اقدامات خشمگین هستند،‌ مهاجران افغانستانی و پاکستانی را تهدید کرده‌اند.

مسیحیان شهر نگومبو (شهری در غرب سریلانکا) در برابر منازل مهاجران افغانستانی و پاکستانی تجمع و آنها را تهدید کردند که اگر خانه خود را ترک نکنند، کشته می‌شوند.

یکی از مهاجران افغانستانی در همین رابطه گفت: هنگامی که از منزل خود بیرون رفتم، با افراد خشمگینی روبرو شدم که چاقو و چوب به دست داشتند و در جلوی منزلم تجمع کرده بودند.

برخی از مهاجران افغانستانی و پاکستانی ساکن در سریلانکا توسط مسیحیان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و مجبور شدند منازل خود را ترک کنند. همچنین مسیحیان به مراکز فروش مسلمانان در مرکز شهر نگومبو حمله کرده‌ و شیشه‌های این مراکز را شکسته‌اند.

بخشی از مهاجران افغانستانی و پاکستانی از ترس حملات تلافی‌جویانه مسیحیان که از حملات تروریستی خشمگین هستند، در پارکینگ مراکز پلیس و 250 نفر از این گروه نیز در مسجد مرکزی شهر نگومبو که توسط نیروهای امنیتی محافظت می‌شود جمع شده‌اند.

گفتنی است، در حمله تروریستی داعش به 4 کلیسا و 3 هتل سریلانکا، 300 نفر کشته و صدها نفر مجروح شده‌اند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: