کد خبر: 3809901
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
گروه بین‌الملل ـ چهار شرکت‌کننده از کشورهای ایران، مصر، افغانستان و عراق در سومین شب دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی تلویزیونی قرائت قرآن «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» شبکه ماهواره‌ای الکوثر رقابت کردند.
رقابت 4 شرکت‌کننده در سومین شب مسابقات قرآن الکوثر
به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه جهانی الکوثر؛ سومین شب مرحله مقدماتی این مسابقات، شامگاه سه‌شنبه(17 اردیبهشت‌ماه) برگزار شد و مبارک عبدالفتاح محمد از مصر، محمد امیر توحیدی از افغانستان، مقتدی جاسم الکعبی از عراق و سید جعفر سیدی از ایران به ترتیب تلاوت کردند که اجرای هر یک از آن‌ها توسط داوران تحلیل و امتیاز داده شد.
 
براساس اعلام کمیته داوران در پایان شب سوم، نماینده افغانستان با 81 امتیاز به‌عنوان نفر اول معرفی شد و نماینده ایران با 78 امتیاز، قاری عراق با کسب 75.5 امتیاز و نماینده کشور مصر با 67 امتیاز به‌ترتیب دوم تا چهارم شدند.

قاری افتخاری شب سوم مسابقات، «حامد علیزاده» از قاریان ممتاز مشهد و حائز رتبه نخست رشته قرائت مسابقات بین المللی قرآن مالزی در سال 1396 بود.
 
داوران مرحله مقدماتی این مسابقات، استاد سید مهدی سیف داور تجوید از ایران، استاد حیدر الکاظمی داور وقف و ابتدا از عراق، استاد رضوان درویش، داور لحن از سوریه و استاد عبدالکبیر حیدری داور صوت از افغانستان هستند.
رقابت 4 شرکت‌کننده در سومین شب مسابقات قرآن الکوثر
گفتنی است، مرحله مقدماتی دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی تلویزیونی قرائت قرآن «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» از شامگاه یکشنبه آغاز شده و در این مرحله، ۹۶ قاری به صورت تلفنی روی آنتن برنامه با یکدیگر مسابقه می‌دهند.
 
این رقابت‌ها از بزرگترین مسابقات زنده تلویزیونی قرآنی جهان اسلام و از ابتکارات شبکه جهانی الکوثر است که امسال دور دوازدهم خود را تجربه می‌کند. 
رقابت 4 شرکت‌کننده در سومین شب مسابقات قرآن الکوثر
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: