کد خبر: 3810829
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
گروه بین‌الملل ـ 6 قاری برگزیده دور نخست مرحله مقدماتی دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی تلویزیونی قرائت قرآن «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» که از شبکه الکوثر پخش می‌شود، اعلام شد.

 به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه  الکوثر؛ ششمین شب از دوازدهمین دوره این مسابقات با رقابت 4 قاری از کشورهای عراق، ایران، ترکیه و آلمان برگزار شد که در پایان شب ششم این رقابت‌ها، محمد محمدی از آلمان و محمد جواد نصیری از ایران هرکدام 87 امتیاز کسب کردند و سجاد فاضل از عراق 79 امتیاز و عبد‌الرحیم سبکان از ترکیه 55.5 امتیاز کسب کردند.
 
در شب ششم این رقابت‌ها که جمعه‌شب (20 اردیبهشت‌ماه) برگزار شد، یک فایل تصویری از سوی عبدالکبیر حیدری، داور افغانستانی که وی با گروه تواشیح خود، «اسماء الحسنی» را به‌صورت کلیپ تولید کرده بودند، ارسال شد که پس از اصلاح و آماده‌سازی از شبکه الکوثر پخش شد.
برگزیدگان دور نخست مسابقات قرآن الکوثر معرفی شدند
قاری افتخاری ششمین شب مسابقات، محمدرضا حاتمی، قاری نوجوان جمهوری اسلامی ایران بود که به سبک استاد عبدالباسط عبدالصمد بسیار زیبا قرائت تقلیدی داشت که مورد تشویق داور افغانستانی و سایر کارشناسان قرار گرفت.
 
با برگزاری ششمین شب این مسابقات، دور نخست مرحله مقدماتی این مسابقات به پایان رسید که در نهایت 6 قاری که بیشترین امتیاز را کسب کردند به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافتند.
 
براساس اعلام کمیته داوران، محمد موحدیان از ایران با 92 امتیاز، غلام رسول عباسی از افغانستان با 91 امتیاز، محمداسماعیل خورشیدی از ایران با 90.5 امتیاز، رسول العامری از عراق با 88.5 امتیاز نفر، محمد محمدی از آلمان با 87 امتیاز و محمد مصطفی عرب از  قطر با 85.5 امتیاز به‌عنوان نفرات اول تا ششم معرفی شدند که به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.
برگزیدگان دور نخست مسابقات قرآن الکوثر معرفی شدند
داوران دور نخست مرحله مقدماتی این مسابقات، استاد سید مهدی سیف داور تجوید از ایران، استاد حیدرالکاظمی داور وقف و ابتدا از عراق، استاد رضوان درویش، داور لحن از سوریه و استاد عبدالکبیر حیدری داور صوت از افغانستان بودند.
 
مرحله مقدماتی مسابقات بین‌المللی قرآن «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» از یکشنبه‌شب(15 اردیبهشت) آغاز شد و در پایان مرحله مقدماتی این مسابقات، 24 قاری به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا می‌کنند که این قراء در 5 شب به رقابت می‌پردازند و در پایان 5 قاری برتر به مرحله فینال مسابقات راه پیدا می‌کنند.
 
این رقابت‌ها از بزرگترین مسابقات زنده تلویزیونی قرآنی جهان اسلام و از ابتکارات شبکه جهانی الکوثر است که امسال دور دوازدهم خود را تجربه می‌کند.
برگزیدگان دور نخست مسابقات قرآن الکوثر معرفی شدند
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: