کد خبر: 3811878
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
گروه بین‌الملل ـ مساجد شهر آبردین اسکاتلند طی روزهای آینده در مراسم افطار خود پذیرای غیرمسلمانان خواهند بود.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی The Press and Journal؛ این ابتکار بخشی از یک برنامه سراسری در بریتانیاست که با همکاری 100 مسجد برگزار می‌شود و طی آن مساجد در طول ماه رمضان از غیرمسلمانان پذیرایی می‌کنند.

مسجد الحکمه و مرکز جامعه اسلامی به همراه مسجد آبردین و مرکز اسلامی آبردین در این برنامه، که با عنوان «طعم رمضان» برگزار می‌شود، مشارکت دارند.

«معروف رزاق»، رئیس مسجد آبردین و مرکز اسلامی این شهر، گفت: درهای مساجد در 30 سال گذشته بر روی مردم باز بوده است و با انسانیت و همبستگی اجتماعی در این طرح مشارکت می‌کنیم. امیدواریم بتوانیم جامعه محلی را با زندگی روزمره مساجد آشنا کنیم و درک عمومی از اسلام را ارتقا دهیم.

«سرفراز علی میان»، رئیس مسجد الحکمه، نیز گفت: از زمان افتتاح این مسجد در تابستان گذشته، بارها درهای آن را بر روی عموم باز کرده‌ایم، اما برنامه «طعم رمضان» نخستین برنامه در ماه رمضان است.

«علی محمود»، مسئول طرح «طعم رمضان»، نیز این اقدام را گامی اساسی در راستای ارتباط مستقیم پیروان ادیان و ایجاد فضای گفت‌وگو در درون جوامع دینی برای زدودن باورهای نادرست و اسلام‌هراسی دانست.

نخستین برنامه این طرح فردا پنجشنبه (26 اردیبهشت) در مسجد الحکمه برگزار می‌شود. روز شنبه (28 اردیبهشت) نیز مسجد آبردین و مرکز اسلامی این شهر میزبان مراسم خواهند بود.
 
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: