کد خبر: 3811891
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
حجت‌الاسلام والمسلمین نواب:
گروه جامعه ــ‌ نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم نیازسنجی و شناسایی کاستی‌ها در حوزه پژوهش حج و زیارت و کمبودهای جامعه و مخاطبان تأکید کرد و خواستار گردآوری خاطرات حج شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در دیدار مدیران، کارکنان و پژوهشگران پژوهشکده حج و زیارت در قم بر ضرورت تسهیل امور مربوط به زائران تأکید کرد.

وی با بیان اینکه کار پژوهشی باید با شناخت، دقت و توجه به انجام برسد، نیازسنجی واقعی، شناسایی کاستی‌های جامعه و مخاطبان و قصد قربت و با وضو بودن در کارها و انگیزه واقعی را برای رسیدن به یک کار پژوهشی برجسته، ضروری خواند.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با مهم خواندن گردآوری و تحریر خاطرات حج، خواستار تهیه بانک اطلاعات روحانیان پیشکسوت عرصه حج و زیارت برای تحقق این مهم شد.

وی در ادامه فعالیت‌های پژوهشی انجام شده در پژوهشکده حج و زیارت را ماندگار خواند و تصریح کرد: برای این فعالیت‌ها باید بازاریابی مناسبی انجام و کار پژوهشی به روشی ارائه شود تا اقشار مختلف بتوانند بهره لازم را ببرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به اینکه آثار پژوهشی فراوانی در قفسه‌های کتابخانه‌ها و انبارها نگهداری می‌شود، اظهار کرد: کارهای پژوهشی باید به گونه‌ای هدفمند تهیه شود تا به دست جامعه هدف برسد.

وی در پایان بر ارتباط هرچه بیشتر بین واحدها و معاونت‌های بعثه مقام معظم رهبری تأکید کرد و افزود: در جهت‌گیری‌ها باید تسهیل امور و فراهم کردن امکانات مورد نیاز زائر در نظر گرفته شود.

یادآوری می‌شود، در این دیدار، ضیائی، رئیس پژوهشکده حج و زیارت، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در این پژوهشکده در سال 97 را ارائه داد و هر یک از کارکنان و پژوهشگران پژوهشکده حج و زیارت نیز دیدگاه خود را در راستای هرچه بهتر شدن فعالیت‌های پژوهشی بیان کردند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: