کد خبر: 3813640
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
گروه جامعه ــ پنج هزار و 252 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی با همکاری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخته می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ آیین امضای تفاهم‌نامه ساخت پنج هزار و 252 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی بین نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی کشور بعد از ظهر امروز در محل ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد.

در این مراسم، وحید قبادی‌دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فعالیت‌های حمایتی و توانمندسازی سازمان بهزیستی در جامعه گفت: یک میلیون و 450هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی هستند و یک میلیون و 50هزار خانوار نیز تحت پوشش مستمری این سازمان هستند.

وی با اشاره به اینکه مسکن بخش عمده‌ای از سبد هزینه خانوار را تشکیل می‌دهد؛ گفت: برای تأمین مسکن مددجویان تحت پوشش بهزیستی تا به حال 108هزار واحد مسکونی به این عزیزان واگذار شده است و پنج هزار واحد مسکونی دیگر نیز در دست احداث است. همچنین 108هزار خانوار هم در نوبت احداث واحد مسکونی هستند.

وی افزود: در راستای تأمین مسکن مددجویان بهزیستی، تفاهم‌نامه‌های مختلفی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بسیج سازندگی (با اولویت مسکن مددجویان سیل‌زده) و ... امضا شده است و در ادامه این تفاهم‌نامه‌ها، این بار با همکاری قرارگاه محرومیت‌زدایی فرماندهی نیروی زمینی سپاه، احداث پنج هزار و 252 واحد مسکونی مددجویی در مناطق صعب‌العبور و مرزی استان‌های خراسان رضوی، کرمانشاه، کردستان، خوزستان، هرمزگان و آذربایجان غربی آغاز می‌شود.

وی افزود: این پروژه در دو فاز اجرایی می‌شود که در فاز اول آن 3هزار واحد و در فاز دوم دو هزار و 252 واحد مسکونی احداث و تحویل می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: مساحت این واحدها به طور متوسط 50 متر مربع خواهد بود و برای ساخت هر واحد 70 میلیون ریال کمک بلاعوض و 400میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود. همچنین قرارگاه محرومیت‌زدایی باقی هزینه‌ها را نیز بر عهده می‌گیرد.

قبادی دانا در پایان سخنانش با اشاره به محبوبیت روزافزون سپاه در میان مردم گفت: امیدواریم که این بار مددجویان بهزیستی طعم شیرین خانه دار شدن را از دست فرزندان محبوب و سخت‌کوش این سرزمین که این روزها با فشار آمریکایی‌ها محبوب‌تر نیز شده‌اند، بچشند و تلاش‌های همه ما مورد قبول خداوند و شادی قلب امام زمان(عج) باشد و لبخند رضایت را بر لبان مقام معظم رهبری بنشاند.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: