کد خبر: 3814519
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
گروه بین‌الملل ـ شش قاری برگزیده دور سوم مرحله مقدماتی دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی تلویزیونی قرائت قرآن «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» که از شبکه الکوثر پخش می‌شود، معرفی شدند.
معرفی برگزیدگان دور سوم مرحله مقدماتی مسابقات قرآن الکوثر
به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه الکوثر؛ آخرین شب دور سوم مرحله مقدماتی این رقابت‌ها چهارشنبه‌شب(اول خردادماه) برگزار شد که در رقابت‌های شب هجدهم این مسابقات، محمد محیدلی از لبنان 74.25 امتیاز، علاء عبدالکریم از عراق 77.25 امتیاز، مسعود نوری از ایران 89.25 امتیاز و حسین الخزعلی از نروژ 56.5 امتیاز کسب کردند.

قاری افتخاری شب هجدهم این مسابقات، مسعود سیاح گرجی از قاریان برجسته جمهوری اسلامی ایران بود.

در پایان دور سوم مرحله مقدماتی این مسابقات، شش نفر راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی مشخص شدند که عبارتند از مسعود نوری از ایران با 89.25 امتیاز، سعید رحیمی از ایران با 85.5 امتیاز، محمود محمد عید از مصر با 85 امتیاز، احمد السید الغیطانی از مصر با 83 امتیاز، سید عباس موسوی از آلمان با 84 امتیاز و قاسم صباح نوری (روشندل) از عراق با 82.75 امتیاز.
 
استاد محمد علی ده دشتی از ایران، طه عبدالوهاب از مصر، شیخ باسم العابدی از عراق و استاذ عادل خلیل از لبنان داوران دور سوم مرحله مقدماتی این مسابقات بودند.
 
دور چهارم مرحله نیمه‌نهایی دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی تلویزیونی قرائت قرآن «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» از پنجشنبه‌شب(دوم خردادماه) آغاز شده است.
 
معرفی برگزیدگان دور سوم مرحله مقدماتی مسابقات قرآن الکوثر
مرحله مقدماتی مسابقات بین‌المللی قرآن «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» از یکشنبه‌‌شب(۱۵ اردیبهشت) آغاز شد و در پایان مرحله مقدماتی این مسابقات، ۲۴ قاری به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا می‌کنند که این قراء در ۵ شب به رقابت می‌پردازند و در پایان ۵ قاری برتر به مرحله فینال مسابقات راه می‌یابند.
 
این رقابت‌ها از بزرگترین مسابقات زنده تلویزیونی قرآنی جهان اسلام و از ابتکارات شبکه جهانی الکوثر است که امسال دور دوازدهم خود را تجربه می‌کند.
معرفی برگزیدگان دور سوم مرحله مقدماتی مسابقات قرآن الکوثر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: