کد خبر: 3815940
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
گروه بین‌الملل ـ در پی عملیات شهادت‌طلبانه یک جوان 19 ساله فلسطینی در قدس، نظامیان اسرائیلی تمامی درب‌های مسجدالاقصی و ورودی‌های بخش قدیمی شهر قدس را بستند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری معا؛ نظامیان اسرائیلی در حال حاضر از ورود هزاران نمازگزار که برای اقامه آخرین نماز جمعه ماه رمضان راهی این مسجد شده، ممانعت به عمل آورده و نمازگزاران روزه‎دار در خیابان‌ها تجمع کرده‌اند.

در حال حاضر «باب العامود» که از ورودی‌های اصلی مسجدالاقصی است و عملیات‌های شهادت‌طلبانه صبح امروز در این منطقه اتفاق افتاده، تبدیل به یک پادگاه نظامی شده و نظامیان اسرائیلی این منطقه را به‌طور کامل بسته‌اند.
 
رسانه‌های عبری گزارش دادند که صبح امروز (جمعه) یک جوان فلسطینی با استفاده از سلاح سرد توانست دو صهیونیست را در خارج از کنیسه یهودیان در نزدیکی باب‌العامود در قدس اشغالی مجروح کند که یکی از آن‌ها جراحت‌های سطحی دارد، اما حال یکی از آن‌ها وخیم است.

براساس این گزارش، این جوان فلسطینی که 19 سال داشت که توسط نیروهای امنیتی اسرائیل هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.
 
خبر دیگری از فلسطین حاکیست که یک نوجوان ۱۵ ساله فلسطینی به نام « عبدالله غیث» امروز در حالی که تلاش داشت برای ادای آخرین نماز جمعه ماه رمضان وارد شهر بیت‌المقدس شود به ضربه گلوله صهیونیست‌ها به شدت زخمی و پیش از رسیدن به بیمارستان به شهادت رسید.
 
این نوجوان فلسطینی به همراه دوستش قصد داشتند از روستای «دار صلاح» در شرق «بیت اللحم» به سمت بیت‌المقدس حرکت کنند که مأموران به سوی آن‌ها شلیک کردند که وی از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان به شهادت رسید. دوست او نیز بر اثر اصابت گلوله از ناحیه دست زخمی شد.
بسته‌شدن مسجدالاقصی در پی عملیات شهادت‌طلبانه جوان فلسطینی
 
بسته‌شدن مسجدالاقصی در پی عملیات شهادت‌طلبانه جوان فلسطینی
 
بسته‌شدن مسجدالاقصی در پی عملیات شهادت‌طلبانه جوان فلسطینی
 
بسته‌شدن مسجدالاقصی در پی عملیات شهادت‌طلبانه جوان فلسطینی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: