کد خبر: 3818357
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
وزیر اطلاعات در مراسم گرامیداشت سیدآزادگان:
گروه جهاد و حماسه ــ وزیر اطلاعات در مراسم گرامیداشت سیدآزادگان گفت: بادکنک تبلیغات آمریکا با اتحاد و همبستگی مردم ایران خواهد ترکید و کشورمان بر سکوی عزت و افتخار در جهان قرار خواهد گرفت.

در حال ادیت////به گزارش خبرنگار ایکنا؛ مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج سیدعلی‌اکبر ابوترابی، حاج سیدعباس ابوترابی و همچنین شهدای آزاده، عصر دوشنبه ۲۰ خردادماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات، انوشیروان محسنی، استاندار تهران، پیروز حناچی، شهردار تهران و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران و جمعی از مسئولان و آزادگان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات در این مراسم با اشاره به گرامیداشت مرحوم حاج سیدعلی‌اکبر ابوترابی و پدر گرامی‌اش گفت: فقدان این دو عزیز در سال ۷۹ برای همه ما دردآور بود و کوهی از غم را بر دلمان نشاند. حدیث پیامبر اکرم(ص) مصداق این دو عالم است که می‌فرمایند مرگ یک عالم مصیبتی است که جبران‌پذیر نیست و خلائی را ایجاد می‌کند که پرشدنی نیست و تحمل مرگ یک قبیله از مرگ یک عالم آسان‌تر است.

وی افزود: مرحوم سیدعلی‌اکبر ابوترابی از سال ۱۳۵۹ تا ۱۰ سال در زندان‌های رژیم بعث صدام دوران اسارت خود را گذراند و وقتی رهبر معظم انقلاب وی را «سید آزادگان» خوانده و به عنوان نماینده ولی فقیه در امور آزادگان منصوب کردند، شیرین‍‌‌ترین و دل‌نشین‌ترین هدیه برای آن‌ها بود.

علوی ادامه داد: مرحوم ابوترابی با کرامت، بزرگواری، متانت، اثرگذاری تربیتی، اخلاق و حرمتی که بر همگان می‌گذاشت، همه را شیفته خود کرد. با وجود اینکه با برخی از نظر فکر و نظر فاصله بسیاری داشت، اما به آن‌ها احترام می‌گذاشت و نمونه‌ای از عالم واقعی اسلام بود.

وی در ادامه بیان کرد: علمای اسلام همواره در طول تاریخ در برابر خطر‌هایی که اسلام را تهدید کرده، سینه سپر کرده‌اند، اما زورگویی‌های دشمنان را نپذیرفته‌اند و حاضر نشده‌اند زیر پرچم اجانب بروند. به همین دلیل سینه تاریخ پر از فریاد‌های پرخروشی است که بر سر دشمنان اسلام برآوردند. مردم نیز براساس همین منش پشت سر علما بودند و مسیر آن‌ها را ادامه دادند.

علوی با تأکید بر حفظ وحدت گفت: ما باید با الهام از رفتار و منش مرحوم ابوترابی، با وجود فاصله فکری، خود را سرباز یک نظام بدانیم که تحت فرماندهی مقام معظم رهبری است و به همدیگر احترام بگذاریم و دست در دست هم دهیم و وحدت خود را حفظ کنیم؛ چرا که دشمنانان با وحدت و همبستگی ما دچار یأس و ناامیدی می‌شوند.

وی در ادامه به کوته‌فکری‌های رییس جمهوری آمریکا درباره ملت ایران اشاره کرد و افزود: آمریکا تصور می‌کرد، از یک سو که پیچ تحریم را سفت کرده و از طرف دیگر شعار مذاکره می‌دهد، می‌تواند مردم ایران را فریب دهد. غافل از اینکه مردم در کشاکش حوادث ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب آب‌دیده‌تر شده‌اند و ترامپ و امثال وی نمی‌توانند بر آن‌ها تأثیر چندانی بگذارند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مردم کشورمان در همه دنیا با رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب بر سکوی اقتدار ایستاده است، تصریح کرد: باید مشت‌ها را نه برای یکدیگر، بلکه برای دشمنان گره کنیم و در برابر آن‌ها متحد باشیم و در این صورت است که بادکنک تبلیغات آمریکا خواهد ترکید و ایران بر سکوی عزت و افتخار در جهان قرار خواهد گرفت.

در بخش دیگری از این مراسم، یاد مرحوم سیدفضل‌الله محمدی و مرحوم مصطفوی از آزادگان هشت سال دفاع مقدس گرامی داشته شد و با اهدای هدایایی به خانواده آن‌ها تجلیل و قدردانی شد.

اجرای سرود از طرف جمعی از آزادگان و سرود دیگر با عنوان «سید آزادگان» برای نخستین بار از سوی نوجوانان و رونمایی از مجموعه کتاب‌های منتشر شده در یک سال گذشته با موضوع آزادگان از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

اهدای جوایز برندگان مسابقه کتابخوانی که با عنوان پویش ملی «کتاب قهرمان» و کتاب «سرباز کوچک امام» برگزار شده بود، از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

یادآور می‌شود؛ تاکنون بیش از یکصد هزار نسخه از این کتاب به فروش رسیده و مشتمل بر خاطرات «مهدی طحانیان»، اسیر ۱۳ ساله جنگ تحمیلی است که به دست «فاطمه دوستکامی» به رشته تحریر درآمده و سال گذشته این کتاب به چاپ چهل و دوم رسید.

گزارش تصویری این مراسم را اینجا ببینید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: