کد خبر: 3819002
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
ابوترابی خبر داد:
گروه اقتصاد ــ مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار کرد: با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، مبلغ چهار هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه از طریق بورس اوراق بهادار تهران در هفته آینده عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش ایکنا، به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق افزود: صکوک مرابحه شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا به ارزش ۴ هزار میلیارد ریال جهت خرید قطعات و مجموعه‌های تولید خودروی مورد نیاز این شرکت از طریق بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار کرد: این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۶ درصد است که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می‌شود.

وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: بانک ملی ایران ضامن این اوراق بوده و پذیره‌نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان است. شرکت کارگزاری بانک ملی ایران (سهامی خاص) عامل فروش، شرکت مگاموتور (سهامی خاص) حق‌العمل کار و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق است.

ابوترابی بیان کرد: در این اوراق، شرکت واسط مالی دی چهارم (ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز(قطعات و مجموعه های تولید خودرو) شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا (بانی) را نقداً از طریق شرکت مگاموتور (حق العمل کار) از فروشندگان خریداری خواهد کرد و سپس این مواد اولیه را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت کند.

شایان ذکر است که شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا(سهامی عام) پیش از این، چهار بار از طریق انتشار صکوک مرابحه و اجاره در بازار سرمایه اقدام به تأمین مالی کرده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: