کد خبر: 3821011
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مرکز حفظ مجازی قرآن کریم به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان در شهرستان گنبدکاووس افتتاح می‌شود.

افتتاح رسمی مرکز حفظ مجازی قرآن در گنبدکاووسحجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل کوهساریان، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، گفت: مرکز مجازی حفظ قرآن کریم ویژه آقایان، 18 تیرماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان در شهرستان گنبد کاووس افتتاح می‌شود.

وی اظهار کرد: کار مرکز حفظ مجازی قرآن به این صورت است که اساتید پشتیبان طی تماس تلفنی با داوطلبان، ابتدا روش‌های حفظ را برای آنان تشریح، سپس دروس و صفحات مورد نظر را به آنان ارائه می‌کنند و چند روز بعد با تماس مجدد، محفوظات قبلی را تحویل گرفته و دروس جدید را به آنان تحویل می‌دهند. همچنین این دوره‌ها برای قرآن‌آموزان رایگان است و تماس تلفنی هم از سوی اساتید صورت می‌گیرد.

کوهساریان بیان کرد: داوطلبان پس از حفظ می‌توانند برای خود‌آزمایی به سایت آموزش مجازی حفظ قرآن مراجعه و با وارد کردن رمز شخصی برای آزمایش اقدام کنند، به این صورت که ابتدا اجزاء مورد نظر را انتخاب و سامانه، 10 سؤال در اختیار آنان قرار می‌دهد و پس از پاسخگویی، بلافاصله نتیجه آزمون و پاسخ صحیح سؤالات در اختیار داوطلب گذاشته می‌شود.

وی تصریح کرد: مخاطبان این مرکز، بیشتر قشر شاغل در جامعه هستند که به دلیل مشغله‌های زندگی توان حضور در کلاس را ندارند از این رو با استفاده از دوره‌های مجازی به حفظ قرآن مشغول می‌شوند.

مرکز حفظ مجازی قرآن کریم ویژه بانوان از سال 1396 در شهرستان گرگان راه‌اندازی شده است و در حال حاضر بیش از 300 قرآن‌آموز با این مرکز در ارتباط هستند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: