کد خبر: 3828784
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
گروه بین‌الملل ـ عطاالله حنا، سراسقف کلیسای روم ارتدوکس در بیت‌المقدس، نسبت به خطر خالی‌شدن شهر قدس از حضور مسیحیان فلسطینی هشدار داد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری «قدس نت»، عطا الله حنا در دیدار با هیئتی از دانشجویان دانشگاه «بیرزیت» فلسطین گفت: شهر قدس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌توان گفت این شهر با وجود تجاوزات اشغالگران صهیونیست و اقدامات ظالمانه آمریکا، از گذشته تاکنون و حتی در آینده پایتخت فلسطین بوده و هست.
 
وی افزود: هیچ قدرتی در جهان نمی‌تواند شهر قدس را از قلب و وجدان و فرهنگ ما بیرون کند، چرا که این شهر مهم‌ترین مقدسات اسلامی و مسیحی را در دل خود جای داده‌ و پایتخت معنوی و ملی مردم فلسطین محسوب می‌شود.
 
حنا با اشاره به حملات مداوم اشغالگران صهیونیست به شهر قدس طی سال‌های گذشته ادامه داد: در این حملات همه مسلمانان و مسیحیان هدف قرار می‌گیرند و صهیونیست‌ها از اختلافات داخلی ما در جهت پیشبرد اهداف و سیاست‌های خود علیه این شهر مقدس سوء‌استفاده می‌کنند.
 
سراسقف کلیسای روم ارتدوکس درباره مسیحیان این شهر نیز گفت: مسیحیان شهر قدس در اثر حملات صهیونیست‌‌ها در خطر نابودی قراردارند و روزی فرا می‌رسد که هیچ مسیحی فلسطینی در شهر قدس باقی نمانده‌ باشد.
 
وی در پایان تأکیدکرد: حملات روزانه شهرک نشینان صهیونیست به مسجد‌الاقصی، به زودی سبب خالی شدن قدس از مسیحیان خواهد شد و این مسأله بر هویت فلسطینی قدس شریف و مسلمانان و مسیحیان این شهر لطمه وارد خواهد کرد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: