کد خبر: 3828787
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
گروه بین‌الملل ـ نیوزیلند پس از حادثه حمله به مساجد کرایست‌چرچ، تاکنون صدها هزار دلار برای تدابیر امنیتی هزینه کرده است.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اوتاگو دیلی تایمز؛ بنا بر اسنادی که رادیو نیوزیلند (RNZ) به آن دست یافته است،  پس از حادثه مساجد کرایست‌چرچ، 600 هزار دلار صرف هزینه‌های امنیتی شده است.

این اسناد نشان می‌دهد تا ماه آوریل سال جاری 609 هزار دلار صرف اقداماتی از قبیل حمل و نقل هوایی، ضد تروریسم، تهیه هزاران وعده غذا برای مقامات در کمپ نظامی برنهام و دیگرهزینه‌های سفر شده و همه این هزینه‌ها از محل بودجه امور زیربنایی تأمین شده است.

همچنین اسناد نشان می‌دهد که کارکنان سازمان اطلاعات دفاعی در همان مراحل اولیه وارد این موضوع شدند؛ کارشناسان مواد منفجره در کرایست‌چرچ و دیگر نقاط در سراسر نیوزیلند به کار گرفته شدند و دو نفربر سبک به مراکز پلیس در کرایست‌چرچ اعزام شد.

در مجموع 23 پرواز و 852 مسافر از جمله «جاسیندا آردن»، نخست‌وزیر نیوزیلند، را جابه‌جا کردند و محموله‌هایی را به این شهر آوردند.

علاوه بر این، برای 400 نیروی پلیس نیوزیلندی و استرالیایی در کمپ نظامی برنهام تدارکات فراهم شد و در روزهای نخست پس از این حادثه تروریستی، 550 نیرو در کرایست‌چرچ به کار گرفته شدند یا در حال آماده‌‌باش بودند.

یادآور می‌شود ۲۴ اسفندماه سال گذشته یک جوان 28 ساله استرالیایی به نام «برنتون ترنت» با سلاح نیمه‌اتوماتیک به مسلمانانی که برای اقامه نماز جمعه به دو مسجد در شهر «کرایست‌چرچ» نیوزیلند رفته بودند تیراندازی کرد که بر اثر این اقدام تروریستی ۵۱ نمازگزار جان باختند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: