کد خبر: 3828843
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
اکبری:‌
گروه جامعه ــ معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی اعلام کرد: ثبت شبکه‌های سازمان‌های مردم نهاد در هر موضوعی، صرفاً در صورت موافقت وزارت کشور انجام می‌شود.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ کمال اکبری، معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با اشاره به اینکه جلسات هیئت مرکزی نظارت بر سازمان‌های مردم‌نهاد به صورت هفتگی در وزارت کشور برگزار می‌شود، گفت: هیئت مرکزی نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد از ابتدای سال ۹۸، ۱۰ جلسه با مجموع ۱۹۰ مصوبه شامل تأیید، رد یا اصلاح و ویرایش تقاضاها و موارد ارسالی برگزار کرده است.

اکبری افزود: وظیفه این هیئت تصمیم‌گیری در اعلام موافقت یا عدم موافقت با تقاضاهای درخواستی و همچنین بررسی موارد نظارتی بر سازمان‌های مردم نهاد کشور است.

وی تأکید کرد: هیئت مرکزی نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد به صورت ویژه‌ای بررسی تقاضاها و نظارت بر شبکه سازمان‌های مردم نهاد در سطح ملی و فرااستانی را پیگیری می‌کند و همچنین شکایات واصله از استان‌ها را به صورت خاص مورد بررسی قرار می‌دهد.

معاون سازمان امور اجتماعی اشاره کرد: برای شکل‌گیری و فعالیت هر نوع شبکه سازمان‌های مردم نهاد در سطوح مختلف اعم از ملی، استانی، در یک استان خاص یا چنداستان، لزوماً باید وزارت کشور و هیئت مرکزی نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد در این مورد تصمیم‌گیری کنند.

وی در همین راستا اضافه کرد: دلیل این امر این است که شبکه‌ها ماهیت ویژه‌ای دارند و از هم‌افزایی سازمان‌های مردم نهاد به وجود می‌آیند و همچنین کارکردهای خاصی دارند که در محدوده ملی دیده شده است.

اکبری یادآور شد: در حال حاضر با شکل گیری ۱۷ شبکه سازمان‌های مردم نهاد در سطح ملی و استانی موافقت شده و این شبکه‌ها در حال فعالیت هستند و آخرین شبکه‌ای که با تشکیل آن موافقت شد، شبکه سازمان‌های مردم نهاد معلولان جسمی و حرکتی بود.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی تصریح کرد: تلاش بر این است که همه سازمان‌های مردم نهاد در کشور بتوانند ذیل شبکه‌های موضوعی گردهم بیایند تا از طریق آموزش، توانمندسازی شبکه‌ها و هم‌افزایی اقدامات، بتوانند اثرگذاری مطلوبی را در جامعه داشته باشند.

اکبری تأکید کرد: برای جلوگیری از هر نوع تداخل کاری یا اقدام خلاف قانون به برخی از دستگاه‌ها همچنین سازمان‌های ثبت اسناد اعلام شده است که ثبت شبکه‌های سازمان‌های مردم نهاد در هر موضوعی، صرفاً در صورت موافقت وزارت کشور انجام شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: