کد خبر: 3836952
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
صلح‌جو تشریح کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ‌ مدیرگروه‌ اطلاع‌رسانی شبکه رادیویی قرآن، کنداکتور ویژه این شبکه رادیویی را در ایام ماه محرم‌الحرام و سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) تشریح کرد.

محمدهادی صلح‌جو، مدیرگروه‌ اطلاع‌رسانی شبکه رادیویی قرآن، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا؛ در رابطه با برنامه‌های مختلف این شبکه در دوره مدیریت جدید و نیز کنداکتور شبکه قرآن در ایام ماه محرم الحرام اظهار کرد: از زمانی که مدیریت جدید شبکه رادیویی قرآن برنامه‌های خود را آغاز کرده است، رادیو قرآن با عزم جزمی برای تحقق یک شبکه متناسب با نیاز مخاطب پیش می‌رود و مدیران و تهیه‌کنندگان برنامه‌های مختلف شبکه نیز با انگیزه و روحیه بسیار بالایی در حال برنامه‌سازی و اجرای برنامه‌های مختلف شبکه هستند.

صلح‌جو با بیان اینکه به تدریج کنداکتوری بسیار منظم و حساب‌شده‌ از رادیو قرآن خواهیم شنید، گفت: نقطه شروع این برنامه‌ها نیز شش ماهه دوم سال و به طور ویژه از اول مهرماه سال جاری خواهد بود. همچنین، در این مدت دو ماهه‌ای که از ابتدای تابستان سپری شده نیز برنامه‌های جدیدی را بر روی آنتن برده‌ایم.

وی تصریح کرد: برنامه مجله عصرگاهی «والعصر» برنامه‌ای با رویکرد مسابقه و جنگ شاد عصرگاهی از جمله‌ برنامه‌های جدید شبکه در دو ماه گذشته است که به تهیه‌کنندگی محبوبه کلانتر، مهدی صفری و حمید مجیدی‌مهر به روی آنتن رفته است.

مدیرگروه‌ اطلاع‌رسانی شبکه رادیویی قرآن ادامه داد: برنامه جدید «محله تلاوت» کاری از گروه تلاوت و نغمات دینی رادیو قرآن با تهیه‌کنندگی نورالدین سجادی و اجرای علی جباری هر روز از ساعت 18 تا 19 به روی آنتن شبکه رادیویی قرآن می‌رود که فضای شاداب و متفاوتی را در حوزه تلاوت ایجاد کرده و با استقبال بسیار خوب مخاطبان نیز مواجه شده است.

صلح‌جو بیان کرد: از امشب، دوم شهریورماه، نیز برنامه «نغمه‌های آسمانی» را از رادیو قرآن، ساعت 23 تا 24 خواهیم شنید که به پوشش تلاوت‌ها و اجراهای شرکت‌کنندگان در چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن، که هفته گذشته در شهر مقدس قم برگزار شد، اختصاص دارد. این برنامه تا اجرای مرحله نهایی مسابقات در اصفهان یعنی روز ششم مهرماه ادامه دارد و سپس، مرحله نهایی مسابقات نیز به صورت زنده از شهر اصفهان تقدیم شنوندگان رادیو قرآن خواهد شد.

مدیرگروه‌ اطلاع‌رسانی شبکه رادیویی قرآن در رابطه با برنامه‌های ویژه ماه محرم نیز تصریح کرد: برنامه‌های صبحگاهی شبکه مانند برنامه مجله صبحگاهی «تسنیم»، برنامه عصرگاهی «والعصر»، برنامه «محله تلاوت» و برنامه صبحگاهی «قرآن و زندگی» که از ساعت 9 تا 10 تقدیم شنوندگان می‌شود، معطوف به موضوع ماه محرم خواهد بود و هر کدام بخش‌های ویژه‌ای را برای مناسبت‌های ماه محرم تقدیم شنوندگان خواهد کرد. همچنین، بعد از نماز مغرب و عشا نیز به مدت دو ساعت ویژه‌برنامه ماه محرم را خواهیم داشت که پخش شبکه رادیویی قرآن متولی اجرای آن خواهد بود که یک برنامه ترکیبی شامل نمایش‌نامه، مداحی و مرثیه‌خوانی ذاکران اهل بیت(ع) و نیز بخش‌های کارشناسی در مورد قیام امام حسین(ع) و یاران شهید ایشان است و در زمان دو ساعته‌ای شنوندگان رادیو قرآن در تکیه و حسینیه رادیو قرآن می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

صلح‌جو در پایان سخنان خود بیان کرد: ویژه‌برنامه ماه محرم طی صبح‌ها و شب‌ها به روی آنتن شبکه رادیویی قرآن می‌رود و برنامه‌های جاری شبکه نیز منطبق با ایام ماه محرم و سوگواری سالار شهیدان خواهد بود.


انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: