کد خبر: 3841436
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
گروه بین‌الملل ــ دارالقرآن «اسراء» مدت شش سال است که به صورت پنهانی در افغانستان فعالیت می‌کند و تابلویی بر سردر ساختمان این مرکز دیده نمی‌شود.

عبدالشکور فلاح، مدرس و داور قرآن افغانستانی، در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به تاریخچه تأسیس دارالقرآن تخصصی «اسراء» با حضور شیخ احمد علی،‌ قاری مصری، اظهار کرد: این مرکز از سال 1392 تاکنون مشغول فعالیت است.

وی در ادامه درباره اهداف این مؤسسه گفت: زمینه‌سازی برای انس و ارتباط بیشتر نوجوانان، جوانان و دیگر اقشار جامعه با قرآن و شناسایی و جذب استعدادهای قرآنی از جمله این اهداف است.

فلاح همچنین تربیت قاریان و حافظان متدین و متخلق به اخلاق و آگاه به معارف اسلامی را از اهداف این مرکز دانست و گفت: تلاش کرده‌ایم که برنامه‌های این دارالقرآن در راستای فرهنگ و معارف قرآن کریم باشد.

وی تصریح کرد: پرورش مهارت‌های قرآنی در راستای انس با قرآن کریم،‌ تلاش برای ارتقای اخلاق اسلامی در جامعه و برگزاری کلاس‌ها و ارائه برنامه‌های مختلف قرآنی و مذهبی از جمله اقدامات این دارالقرآن بوده است.

به گفته فلاح، این مرکز قرآنی فاقد تابلو بر سردر ساختمان آن است؛ زیرا امکان انهدام این ساختمان از سوی گروه طالبان یا دیگر گروه‌های تروریستی وجود دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: