کد خبر: 3843398
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
گروه بین‌الملل – گروهی از شیعیان مالزی شکایتی را به کمیسیون دولتی حقوق بشر این کشور ارائه و خواستار رفع تبعیض و فشارها علیه اقلیت شیعه شدند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فری ملیژا تودی، گروهی از شیعیان مالزی که در روز عاشورا در ایالت جهور این کشور  دستگیر شده بودند با طرح شکایتی به کمیسیون حقوق بشر این کشور (سوهاکام) فشار افراد بانفوذ را عامل افزایش تبعیض حکومتی علیه خود دانستند.
 

این گروه 13 نفره در دیدار با مسئول این کمیسیون و دیگر اعضای آن درباره فشارهای وارده به جامعه شیعیان این کشور از جمله محرومیت فرزندان خود از ثبت نام در مدارس یا ثبت ازدواج شیعیان صحبت کردند. آنها همچنین گفتند برخی سیاستمداران و افراد بانفوذ در اعمال فشار علیه شیعیان این ایالت دست دارند.

یکی از این شیعیان گفت که مشکل تنها محدود به مقامات دینی یا مفتی ایالتی نیست. بلکه فشار افراد بانفوذ مسائل را پیچیده کرده است.
 
اخیراً در مالزی فتواهایی علیه شیعیان صادر شده و در برخی نمازهای جمعه آنها را منحرف خطاب می‌کنند.

اداره امور دینی مالزی امسال با آغاز ماه محرم تدابیر ضد شیعی خود را افزایش داده است، به طوری که پلیس در برخی از شهرها به عزاداران حسینی در مساجد و حسینیه های شیعیان حمله کرده است.

امسال در آستانه روز عاشورا چند نفر از شیعیان عزادار از جمله چند غیرمالزیایی در حمله پلیس به مراسم عزاداری در یک حسینیه دستگیر شدند. کمیسیون حقوق بشر مالزی این اقدام را نقض حقوق افراد دانسته است.
 
انتهای پیام
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: