کد خبر: 3843720
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
گروه بین‌الملل ــ سمینار علمی «عاشورا و قرآن» به همت شعبه دارالقرآن آستان حسینی در شهر باماکو، پایتخت جمهوری مالی برگزار شد.

برپایی سمینار علمی «عاشورا و قرآن» در مالی + عکسبه گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دارالقرآن آستان حسینی، این سمینار همزمان با ایام محرم و با حضور شخصیت‌های دینی و دانشگاهی در مقر شعبه دارالقرآن آستان حسینی در شهر «باماکو»، پایتخت جمهوری مالی برگزار شد.

شیخ داوود جکتی، مسئول شعبه داارالقرآن آستان حسینی در مالی در این باره گفت: این شعبه به فعالیت‌های قرآنی خود در این کشور حوزه غرب قاره آفریقا ادامه می‌دهد.

وی افزود: بیش از 50 شخصیت دینی و دانشگاهی از فرقه‌های مختلف اسلامی و همچنین دانشجویان دختر و پسر در این سمینار حضور یافتند.

مسئول شعبه دارالقرآن آستان حسینی در مالی تصریح کرد: در این سمینار که شیخ یعقوب دوکوری، رئیس شورای عالی اسلامی مالی نیز حضور داشت، چندین موضوع مورد بحث قرار گرفت که بارزترین آن‌ها جایگاه اهل بیت(ع) در قرآن و عمل به دستورات کلام وحی مبنی بر فراگیری ایثار، فداکاری و عزت از اهل بیت(ع) به‌ ویژه امام حسین(ع) است.

شیخ جکتی اظهار کرد: در پایان این سمینار از پژوهشگران و حاضرین تقدیر و هدایایی متبرک از سوی حرم امام حسین (ع) به آن‌ها اهدا شد.

 

برپایی سمینار علمی «عاشورا و قرآن» در مالی

برپایی سمینار علمی «عاشورا و قرآن» در مالی + عکس

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: