کد خبر: 3848439
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
گروه جامعه ــ حجت‌الاسلام والمسلمین نواب به منظور بررسی زیر ساخت‌های موجود در مرز شلمچه و نحوه خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه بازدید کرد.

بازدید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از پایانه مرزی شلمچهبه گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌عبدالفتاح نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت که به جنوب کشور سفر کرده است، امروز 16 مهرماه، از نحوه خدمات‌رسانی، روند تردد زائران اربعین و امکانات و وضعیت مرز بین‌المللی شلمچه در خوزستان بازدید کرد.

در این بازدید که علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان استان خوزستان، بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج، حجت‌الاسلام والمسلمین  نواب را همراهی می‌کردند، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با تعدادی از زائران که درحال عبور ازاین گذرگاه مرزی برای ورود به خاک عراق بودند درباره چگونگی ارائه خدمات و امکانات فراهم شده در موکب‌های مستقر در مسیر گفت‌وگو کرد و از نزدیک در جریان مشکلاتشان قرار گرفت.

نماینده ولی‌فقیه همچنین با حضور در نقطه صفر این گذرگاه مرزی به مسئولان مرزی ایران و عراق که درحال خدمت‌رسانی برای تسهیل در وضعیت تردد زائران ایرانی بودند خسته نباشید و خدا قوت گفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب پس از اطلاع از آخرین وضعیت تردد زائران ایرانی به سمت عراق و بازدید از زیر ساخت‌های مرز شلمچه و موکب‌های مستقر در مسیر، روند تردد زائران در این گذرگاه مرزی را رضایت‌بخش توصیف کرد و گفت: امکانات مناسبی برای تسهیل در رفت و برگشت زائران اربعین تدارک دیده شده است.

شلمچه در۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی محسوب می‌شود.

به گفته مقامات استانی با توجه به افزایش تعداد زائران نسبت به روزهای مشابه درسال گذشته، انتظار می‌رود امسال شاهد حضور گسترده‌تر و پرشورتر زوار در مراسم اربعین باشیم و دراین ارتباط می‌توان به عبور حدود 60 هزار زائر ایرانی از پایانه مرزی شلمچه در روزدوشنبه 15 مهرماه برای ورود به خاک عراق اشاره کرد.

گفتنی است این روزها حرکت زائران اربعین حسینی به سمت دو گذرگاه بین‌المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان شتاب گرفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: