کد خبر: 3851492
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
در دیدار سفیر سوریه در تهران مطرح شد؛
گروه سیاسی ــ رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار سفیر سوریه در تهران، با بیان اینکه خدشه به تمامیت ارضی سوریه، مشکلات مردم این کشور را افزایش می‌دهد، گفت: جمهوری اسلامی ایران از امنیت و ثبات سوریه حمایت خواهد کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از خانه ملت، عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران، صبح امروز، دوشنبه 29 مهر، با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار تأکید کرد: حفظ تمامیت ارضی سوریه همیشه مورد نظر جمهوری اسلامی ایران بوده و از این دیدگاه با سایر کشورها رایزنی لازم را می‌کند.

وی با بیان اینکه خدشه به تمامیت ارضی سوریه، مشکلات مردم سوریه را افزایش می‌دهد، افزود: جمهوری اسلامی ایران از امنیت و ثبات سوریه حمایت خواهد کرد.

عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران، نیز در این دیدار با اشاره به تجاوز ترکیه به خاک سوریه، اظهار کرد: علیرغم توافق ترکیه با آمریکا مبنی بر توقف جنگ، تجاوز ترکیه به سوریه همچنان ادامه دارد و ارتش ترکیه نیروهایی را به مرز و داخل خاک سوریه اعزام کرده است. حتی روز گذشته اردوغان تأکید کرد منطقه امنی که ترکیه به دنبال ایجاد آن در سوریه است، 444 کیلومتر طول و 32 کیلومتر عمق خواهد داشت.

سفیر سوریه در تهران ضمن تشکر از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: با شکست طرح آمریکا در سوریه، باید از ایجاد منطقه امن مورد نظر ترکیه جلوگیری شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: