کد خبر: 3853701
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
گروه بین‌الملل ــ دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی با صدور بیانیه‌ای حمایت خود را از خواسته‌های اصلاح طلبانه تظاهرات‌کنندگان و تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم عراق اعلام کرد.

به گزارش ایکنا، به نقل از السومریه نیوز؛ دفتر آیت الله العظمی سیستانی، مرجع عالی شیعیان در عراق، امشب پنجشنبه، 9 آبان ماه با صدور بیانیه‌ای از مردم عراق خواست تا در تظاهرات از اسم مرجعیت سوءاستفاده نکنند یا تصاویری از مرجعیت در تظاهرات بالا برده نشود.

در این بیانیه همچنین تأکید شده است: مرجعیت عالی شیعیان در عراق از تظاهرات مسالمت آمیز مردم و خواسته‌های اصلاح طلبانه آنها حمایت می‌کند.

دفتر مرجعیت عالی شیعیان در عراق همچنین تظاهرات مسالمت آمیز را حق مردم این کشور دانست و از آنها خواست تا از اقداماتی که باعث ایجاد تفرقه بین مردم می‌شود، خودداری کنند.

یادآور می‌شود، بغداد و برخی استان‌های جنوبی عراق، روزهای نهم تا چهاردهم مهرماه سال جاری شاهد تظاهرات جمعی از معترضان به فساد و ضعف خدمات عمومی بود که نفوذ برخی عناصر خارجی باعث شد این مطالبات قانونی به خشونت کشیده شود. به دنبال این اعتراضات، دولت عراق به مردم وعده بهبود خدمات را داد. اما چند روز پس از آرام شدن موقت اوضاع، موج دوم تظاهرات از جمعه ۳ آبان‌ماه جاری مجدداً در این کشور آغاز شده است.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: