کد خبر: 3854218
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
گروه بین‌الملل ــ مراسم تجلیل از 250 حافظ و 250 مربی مراکز آموزش حفظ قرآن کریم به همت دفتر اوقاف و ارشاد استان «إب» یمن برگزار شد.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «26sep.net»، این مراسم دیروز، 11 آبان‌ماه، به مناسبت فرارسیدن میلاد پیامبر اکرم(ص) و از سوی دفتر اوقاف و ارشاد استان إب یمن برگزار شد.
 
در این مراسم «عبدالواحد صلاح»، استاندار إب، در سخنانی بر اهمیت تمسک به فرهنگ قرآن و آراسته شدن به اخلاق قرآنی برای مقابله با متجاوزان با استفاده از قدرت کتاب خدا تأکید کرد.
 
وی با اشاره به اینکه این مراسم همزمان با برگزاری سلسله جشن‌های جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) برگزار شد، گفت: دفتر اوقاف و ارشاد استان إب به منظور آموزش علوم قرآنی و علوم دینی صحیح به قرآن‌آموزان، همواره از مراکز آموزش حفظ قرآن حمایت کرده است.
 
«فؤاد ناجی»، معاون وزیر اوقاف و ارشاد یمن، در سخنانی بر توجه ویژه به قرآن و حفظ و تلاوت و تجوید این کتاب آسمانی، برای مقابله با جنگ نظامی و اقتصادی ظالمانه‌ای که کشورهای متجاوز علیه ملت یمن به راه انداخته‌اند تأکید کرد.
 
از سوی دیگر، شیخ «صالح الخولانی»، نماینده وزارت اوقاف در بخش حفظ قرآن، نیز بر ضرورت پیروی از آموزه‌های قرآن در گفتار و کردار و اجرای اوامر الهی در زمینه مقابله با دشمنان دین و امت اسلامی و روبرویی با توطئه‌هایی که در جهت تضعیف امت اسلامی استفاده می‌شود تأکید کرد.
 
وی به پایداری ملت یمن در جنگ با دشمنان و مزدوران متجاوز اشاره کرد و گفت: این پایداری در نتیجه تمسک به کتاب خدا و آموزه‌های این کتاب آسمانی و دیدگاه واضح این کتاب در پیروزی بر دشمنان خدا بوده است.
 
در پایان این مراسم، که با حضور مسئولان استان إب و جمعی از علما و شخصیت‌های اجتماعی یمن برگزار شد، به حافظان و مدرسان قرآن کریم جوایز نقدی و لوح تقدیر اعطا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: