کد خبر: 3855186
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
گروه بین‌الملل ــ درپی انتشار گزارشی از سوی یک سازمان غیر دولتی مالدیو درباره افراط گرایی مذهبی که حاوی مطالبی اهانت‌آمیز نسبت به اسلام بود، دولت مالدیو این سازمان را منحل کرد.

به گزارش؛ ایکنا به نقل از دیلی تایمز پاکستان، وزارت توانمندسازی جامعه مالدیو در بیانیه‌ای اعلام كرد به سازمان غیر دولتی «شبکه دموكراسی مالدیو»(MDN) اطلاع داده كه مجوز فعالیت آن لغو شده و این سازمان 45 روز برای تسویه بدهی‌ها و انجام سایر تشریفات زمان دارد.

فعالیت این سازمان ماه گذشته به دلیل گزارشی که در سال 2016 منتشر کرده بود و در آن مطالب خلاف واقع و اهانت‌آمیز به اسلام نسبت داده شده، تعلیق شد. اگرچه این گزارش بیش از سه سال در وب‌سایت سازمان در دسترس بود، دولت ماه گذشته با توجه به درخواست برخی فعالان مذهبی، پرونده‌ای را در این زمینه باز کرد. 

علمای دینی و عموم مردم خواستار ممنوعیت فعالیت این سازمان در پی انتشار این مطالب شدند. تحقیقات پلیس نشان می‌دهد که در این گزارش به مقدسات اسلام توهین شده، و رئیس جمهور مالدیو «ابراهیم محمد سلیم» اطمینان داده که موضوع به طور کامل بررسی و اقدامات لازم مطابق با قانون اساسی مالدیو، انجام خواهد شد. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: