کد خبر: 3856726
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
گروه بین‌الملل ــ مقامات اندونزی با راه‌اندازی وب‌سایتی از مردم این کشور خواستند محتوای افراط‌گرایانه‌ای را که کارکنان دولتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، گزارش دهند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از رویترز، دولت اندونزی امروز (سه‌شنبه) وب‌سایتی را راه‌اندازی کرد که به مردم این کشور امکان گزارش دادن محتوای افراط‌گرایانه منتشر شده از سوی کارکنان دولت را می‌دهد.
 
این اقدام در چارچوب مقابله دولت این کشور با ایدئولوژی‌های افراطی صورت گرفته است.

اندونزی رسماً کشوری سکولار است اما در سال‌های اخیر برخی سیاستمداران آن خواستار نقش پررنگ‌تر اسلام در حکومت این کشور و تشکیل دولت اسلامی شده‌اند.

«جانی پلیت» وزیر مخابرات اندونزی اعلام کرد هدف از راه‌اندازی این وب‌سایت، بهبود عملکرد کارکنان دولت و نیز تقویت ملی‌گرایی است.

بنابر آنچه در این وب‌سایت آمده، اصطلاح «افراطی» شامل مطالبی است که دربرگیرنده نفرت‌پراکنی، اطلاعات نادرست، تعصب و یا احساسات ضدملی باشد.

همچنین افراطگرا می‌تواند به کارکنانی که محتوای افراط‌گرایانه رسانه‌‌های اجتماعی را می‌پسندند یا نظر مثبت به آن می‌دهند، اطلاق شود.

این اقدام نگرانی‌هایی را در این کشور به وجود آورده است. «اسماعیل حسنی» مدیر اجرایی موسسه «ستاره» که یک سازمان غیردولتی فعال در زمینه حقوق بشر است، این اقدام را تهدید آزادی بیان دانست.
 
در همین راستا وزارت امور دینی اندونزی نیز قصد دارد 167 متن که محتوای آنها افراط‌‌گرایانه تلقی شده را از کتاب‌های درسی حذف کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: